9.3.09

Marley & Me

Cinamon boonusklubi naistepäeva raames sai esilinastusel vaadatud draamat/komöödiat Marley & Me (Marley ja mina). Üheks üllatuseks oli kindlasti filmi pikkus. Kui tavaliselt kestavad komöödiad tunduvalt vähem aega, siis Marley ja mina pikkuseks oli ligikaudu 2 täistundi. Ning kohe teiseks üllatuseks oli filmi üpris šokeeriv ja komöödia puhul tavatu lõpplahendus. Inim-peategelasteks on John ja Jenny Grogan (Owen Wilson ja Jennifer Aniston), kelle pulmaööl hakkab väljas sadama lund ning tagatipuks ütleb üles nende auto mootor. Seejärel otsustab vastabiellunud paarike kolida Palm Beach´i Floridas. John ja Jenny asuvad tööle konkureerivatesse ajalehtedesse, ostavad maja ning hakkavad kohanema uue eluga. Erinevalt Jennyst pole aga John veel valmis laste saamiseks ning kolleeg Sebastian (Eric Dane) soovitab võtta hoopis koera.
"Nendega on lihtne. Käid jalutamas, toidad ja lased aeg ajalt välja."
Ja siis saabubki koer-peategelane Marley (Bob Marley järgi*), armas labradorikutsikas, kellest sirgub märkamatult suur neljajalgne loodusõnnetus. Marley närib ja purustab absoluutselt kõike, mis vähegi ette jääb, alustades diivanitest ja põrandakatetest, lõpetades kipsplaatide ja ribikardinatega. Marley on "maailma kõige hullem koer", kuid ometi armastusväärne ja parim sõber oma perele.
Film kulgebki, käies kaasas Marley arenguga kutsikast suureks täiskasvanud koeraks. Samal ajal sünnivad perre ka 2 poega ja tütar ning kujuneb justkui unelmate perekond (nii öelda american dream*). Kurva noodi toovad sellesse teosesse kõrge vanusega kaasnevad tervisehädad Marleyl, kuid samas on tegemist siiski reaalse eluga ja just nii elu liigubki. Tohutult südamlik film ning väga positiivne üllatus ühe komöödia kohta. Owen Wilson ja Jennifer Aniston moodustavad armsa ja siira ekraanipaari ja mõjuvad antud rollides väga sobivalt. Ilmselt parim 2009. aastal nähtud linateos siiani.

0 opinion(s):

Post a Comment