7.10.09

My Big Fat Greek Wedding (2002)

Love is here to stay... so is her family.
My Big Fat Greek Wedding on 2002. a romantiline komöödia, mille on kirjuta
nud peaosatäitja Nia Vardalos ja lavastanud Joel Zwick (Elvis Has Left the Building). Film on muuseas ka Oscari nominent (Best Original Screenplay), kuid võitjaks osutus siiski Pedro Almodovari Talk to Her. "Toredalt kreeka tüdrukult oodatakse kolme asja: abielu kreeka poisiga, kreeka tittede vorpimist ja kõigi toitmist kuni surmani." Toula Portokalos Kõik Portokalose perekonna liikmed muretsevad Toula (Nia Vardalos - My Life In Ruins) pärast. 30-aastaselt ikka veel üksik ja töötab oma vanemate Gusi (Michael Constantine) ja Maria (Lainie Kazan) restoranis "Dancing Zorba´s" ning lõhnab nagu küüslauguleib. Tõotades, et ta pigem torkab endale terava punase pipraga silma, kui töötab elu lõpuni restoranis, on Toula valmis muutusteks. Kahjuks ülejäänud perekond nii ei arva. Pärast tööleasumist tädi reisibüroos armub Toula Ian Millerisse (John Corbett - Raising Helen, Raise Your Voice), keskkooliõpetajasse, kes on pikk, nägus ja loomulikult mitte kreeklane. Toula ei ole kindel, mis tema isa rohkem ärritab, kas see, et Ian on xeno (võõramaalane) või hoopis mehe taimetoitlus. Kuid see ei olegi enam oluline, kui Ian Toula kätt palub. Toula teab, et kui mees suudab kohaneda tema veidrate sugulastega ja saada ristitud Kreeka õigeusu kirikus, on nende pirakas kreeka pulm käkitegu, hõlmates siiski puudrisinist limusiini, kahte jääskulptuuri ja kümmet pruutneitsit türkiissinistes kleitides ning viie kihi kõrgust ja šampusepurskkaevuga torti. Mina hankisin selle filmi Kreekast (täpsemalt Kreeta saarelt) saabudes, kuna üks giididest mainis, et just My Big Fat Greek Wedding annab väga hea pildi kõnealusest rahvusest ja muidugi nende pulmakommetest, mis on ka reaalselt niivõrd suurejoonelised ja võib-olla kohati ülepaisutatud. Filmivõtted toimusid aga Torontos ja Chicagos ning My Big Fat Greek Wedding tõusis 21. sajandi populaarseimaks romantiliseks filmiks (Echo Bridge Entertainmenti sõnul). Film inspireeris 2003. a lühiseriaali My Big Fat Greek Life, kus enamikku põhikarakteritest mängisid samad näitlejad, kes kõnealuses kassahitiski. Vaid John Corbetti asendas Steven Eckholdt. Sari aga lõpetati, kuna see sai kriitikutelt kõvasti võtta. Toula, kandes totaalseid nohikuprille, nägi välja ikka üpris mehine ja kindlasti mitte veetlev. Läätsede kasutuselevõtt "päästis" tema välimuse, kuigi need kulmud olid endiselt pigem mehelikud. Ühesõnaga, Toula oli täielik vastand enam-vähem perfektsele Ianile. Kuid, nagu filmist ka selgub, on armastuses kõik võimalik ja vahelduseks võibki vaadata, kuidas kõik hästi läheb ning läbivaks teemaks on liblikad ja lilled. Toula vanemad Gus ja Maria olid samuti hästi kihvtid ja naljakad. Eriti Gus, kes kasutas pidevalt Windexit (populaarne aknapuhastusvahend), lahendamaks absoluutselt igasuguseid probleeme. Ma ei ole eriti vaadanud filme, milles inimesed ei sure ja ei ole õnnetud, seetõttu olin lausa üllatunud. Siiski, igati sümpaatne komöödia, siiras ja soe, lihtsalt armas. 100% meeldiv ja mõnus meenutus Kreeta reisist. 8/10

2 comments:

  1. I am interested in watching this film. I haven't ever watched it. This film seems funny and I like watching everything that can entertain me and make me laugh.

    ReplyDelete
  2. This movie seems very funny. I can see from the references in this post. Not only, the players too often have I seen. I'm very interested in having the tape.

    ReplyDelete