13.10.09

Surrogates (2009)

How do you save humanity when the only thing that`s real is you?
Surrogates
on sci-fi (science fiction) film, mis põhineb samanimelisel 2005-2006. a koomiksisarjal. Linateose lavastajaks on Jonathan Mostow (Terminator 3: Rise of the Machines) ning peaosatäitjaks legendaarne Bruce Willis. Teistes osades Radha Mitchell, Rosamund Pike, Boris Kodjoe, James Cromwell, Ving Rhames.
FBI agendid (Willis, Mitchell) uurivad kolledžiõpilase saladuslikku mõrva, mis on omakorda seotud mehega, kes aitas luua kõrgtehnoloogiliste surrogaatide fenomeni.
Surrogaatlus võimaldab inimestel soetada iseenda täiustatud robotversioon - sale ja nägus kontrollitav masin, mis võtab üle absoluutselt igasugused ülesanded, võimaldades inimestel kogeda nii-öelda asenduselu, jäädes ise mugavalt ja turvaliselt oma kodudesse.
Mõrv toob päevavalgele vajaduse vastusteks: keda selles maskide maailmas usaldada saab ja kes on üldse tõelised?
Kui ma tavaliselt suhtun igasugustesse ulmefilmidesse teatava umbusuga või väldin neid üldse, siis seekord ei pea õnneks "Surrogaatide" vaatamise otsust kahetsema (kuigi tegelikult ei olnud isegi mitte plaanis seda filmi vaadata...).
Surrogaatide teemat võib vabalt täiesti reaalseks pidada, kuna peaaegu igaüks meist tahaks olla saledam, ilusam, osavam jpm ning robot-sina puhul on see kõik täiesti teostatav. Kaovad kõik välimusega seotud probleemid, aga ka inimlikud tunded ja mõtteviis. Samas on igal asjal oma plussid ja miinused, see on paratamatus.
Mulle meeldis asjaolu, et kõik näitlejad olid niivõrd oskuslikud ning suutsid tõepoolest etendada šokeerivalt erinevaid päris-inimesi ja surrogaate. Kusjuures, viimased olidki justkui robotid, mitte inimesed. Näiteks Rosamund Pike`i tegelaskuju nägi surrogaadina välja täpselt nagu Barbie, kuid reaalselt oli tegemist armilise ja elu poolt räsitud naisterahvaga. Samamoodi nagu Bruce`i tegelaskuju omas surrogaadina lendlevat juuksepahmakat, aga reaalselt oli mees siiski pigem juusteta, nagu paljud temaealised olla võivad. Loomulikult kasutas vanameister Willis kehadublanti. Bruce on minu jaoks üldse midagi legendisarnast ning seda enam oli mõnusalt nostalgiline Surrogates`i vaadata (eks suur ja lai kinoekraan andis ka ilmselt üht koma teist juurde).
Minu jaoks oli actionit piisavalt ja närvipinget jagus päris mitmetesse kohtadesse. Surrogates erineb täielikult minu tavapärasest filmivalikust ja võib-olla sellepärast jättis ka nii hea mulje. 7,5/10

1 comment:

  1. Surrogates is indeed a nice movie. Thanks for this video.

    ReplyDelete