15.10.09

Wrong Turn 3: Left For Dead (2009)

What You Don`t See Will Kill You
Wrong Turn 3: Left For Dead, "Vale pöörde" triloogia kolmas üllitis, on lavastatud Declan O`Brieni poolt. Osades Tom Frederic (The Oxford Murders), Janet Montgomery (The Hills Run Red), Tamer Hassan (Goal! III, Eastern Promises), Gil Kolirin (Batman Begins) ja veel terve rodu nimesid, mida ma välja tooma ei hakka. Lugu algab sellega, kui kaks jõel kanuudega sõitnud paarikest otsustavad öö metsikus looduses veeta ning neid ründavad ja veristavad täpselt samad mutandid, kes juba "Vale pöörde" eelmistest filmidest tuttavad on. Alex (J. Montgomery) pääseb aga põgenema.
Samal ajal toimub tegevus vanglas, kus Nate (T. Frederic) peab korraldama kurikaelte üleviimist läbi nende samade metsatukkade, kus pesitsevad kannibalid. Kuna on kahtlus vangide põgenemiskatse kohta, valitakse just selline marsruut. Teiste seas on informatsiooni saamiseks ka üks vangiks kehastunud politseinik ning metsavahelisel teel ründabki bussi vana tuttav verejanuline väärastunud mutant. Põgeneda lootnud vangid peavad nüüd põgenemise kõrvalt keskenduma hoopis ellujäämisele ning koidikul algavad veel ka politseinike poolt korraldatavad otsinguoperatsioonid... Vangide teema on küll midagi uudset ja üllatavat, kuid selle saanuks kindlasti oskuslikumalt ära kasutada ja välja mängida. Praegune jäi mõneti nõrgaks ning tekitas mitmeid küsitavusi (näiteks: milline oli Alexi roll teemaarenduses??). Näitlejad ei olnud samuti tasemel, vaid jätsid mõnedes stseenides pigem suhteliselt amatöörliku mulje.
Samas oli film minu jaoks piisavalt verine, rõve ja isegi kohati vastikust tekitav (näiteks: koht, kus see värdi Alexit lakkus, iuu), mis on õudusfilmide puhul üks oluline fakt. Mõte oli iseenesest väga hea, lihtsalt teostus jäi mõneti nõrgaks ja kohati veidi arusaamatuks. Siiski ei saa öelda, et tegemist on halva filmiga. Pigem lihtsalt tehtud apsakad mängivad oma osa ja kisuvad veidi üldmuljet alla. Siiski on Wrong Turn 3 parem kui enamuse filmide (eriti õudusfilmide) nii-öelda kolmandad (ka teised) taaslavastused.
Tasub vaadata, ajaraisuga tegemist ei ole. 6/10

0 opinion(s):

Post a Comment