26.11.09

Leona Lewis

Kuna ma ei ole juba tükk aega ühestki oma lemmikmuusikust kirjutanud, siis teen seda nüüd. Leona Lewis on minu lemmikute hulka kuulunud juba alates singli "Bleeding Love" ilmumisest ja kuulub siiamaani. Just tema laulud on need, mis on minuga olnud nii heas kui ka halvas ja mis kõige tähtsam - nendes lauludes on olemas reaalne mõte! Aga nüüd siis natuke lähemalt Leonast, tema muusikast ja kõigest muust, mis selle noore daamiga seotud.
Leona Louise Lewis (sündinud 3. aprill 1985) on inglise pop- ja R&B-laulja-laulukirjutaja. Leona sai tuntuks 2006.a, mil ta võitis X-Faktori kolmanda hooaja. Nüüdseks on ta ka kolmekordne Grammy nominent. Leonalt on ilmunud kaks albumit: 2007.a Spirit ja käesoleval aastal Echo. Tema debüütsingel "A Moment Like This" sai kõige kiiremini müüdud Suurbritannia singliks, kui seda laeti alla üle 50 000 korra 30 esimese minuti jooksul alates avaldamisest. Tema teine singel, "Bleeding Love", jõudis esikohale rohkem kui 30 riigi edetabelites üle kogu maailma. Leona on müünud terves maailmas rohkem kui 6,5 miljonit albumit. Oma eeskujudena on Leona nimetanud tuntud nimesid nagu Minnie Riperton, Eva Cassidy ja Stevie Wonder. Temalt ilmus tegelikult ka kaks demo-albumit: Twilight ja Best Kept Secret, kuid laiema tuntuse toonud X-Faktorisse soovitas Leonal minna poiss-sõber Lou Al-Chamaa, kellega koos elab Leona Hackneys. Al-Chamaa on elektrik ja Leona teab teda juba alates 10-ndast eluaastast.
Samuti on Leona alates 12-ndast eluaastast olnud taimetoitlane ja võitnud PETA Seksikaima Taimetoitlase tiitli Red Hot Chili Peppersi ninamehe Anthony Kiedise kõrval 2008.a ning näitleja Scott Masleni kõrval 2009.a. Ühtlasi on Leona valitud PETA poolt 2008.a Aasta Inimeseks (2008.a oktoobris keeldus Leona miljoni dollarilisest diilist Mohamed Al Fayediga ja ei olnud nõus avama Harrodsi soodusmüüki, kuna seal kaubitsetakse karusnahksete rõivastega).
Lõpetuseks natuke ka kuulsuse pahupoolest. Londonis Waterstone´i raamatupoes oma raamatut esitledes ja autogramme jagades ründas Leonat 29-aastane Peter Kowalczyk, lüües naist vastu pead. Hiljem selgus, et mehel on vaimsed probleemid ja ta võis Leonat rünnata kadedusest, kuna ka tema proovis pääseda X-Faktorisse, kuid see ei õnnestunud.
Illustratiivse materjalina siis mõningaid stiilinäiteid Leonalt...

0 opinion(s):

Post a Comment