12.11.09

Saw VI (2009)


He helped me.


Saw VI režissööriks on Kevin Greutert ja film väljastati Põhja-Ameerikas 23. oktoobril, et järgida Halloweeni-eelsel reedel ilmumise traditsiooni. Peategelaste rollides on sedapuhku Tobin Bell, Costas Mandylor ja Betsy Russell. Tegemist on kuuendaga Saw-seeria filmide reas ning K. Greutert, kes kõigis eelnevates Saw-filmides esines toimetajana, sai režissööridebüüdi teha just Saw VI puhul.

Saw VI lõpetab teise triloogia seerias, mis keskendus kurikuulsa mõrtsuka Jigsaw (Tobin Bell) surmajärgsetele mõjudele ja tema järglase, Mark Hoffmanni (Costas Mandylor) arengule. Selles filmis seab Hoffmann üles uue lõksu kindlustusettevõttes juhtival kohal töötavale mehele (Peter Outerbridge), samal ajal kui FBI ajab viimase elusoleva Jigsaw kaasosalisena kahtlustatava Peter Strahmi jälgi. Filmi süžee rõhutab tugevasti tänapäeva majanduslikule heitlusele, kus valitsus üritab reguleerida Ühendriikide tervishoidu.
Rahaliselt on film edukas, sest oma 11 miljoni dollarise eelarve juures on tagasi teenitud juba üle 31 miljoni dollari. Kriitikutelt saadud arvustused on aga eriilmelised.


Saw-sarja eelmiste filmide kohta ei mäleta ma põhimõtteliselt suurt midagi, kuigi vähemalt ühte neist olen samamoodi kinoekraanilt vaadanud. Ilmselt ongi asi selles, et kuus osa on liig, mis liig, ja mitte ühtegi saagat ei peaks nii pikaks ja keeruliseks venitama. Lõpuks lihtsalt ei viitsigi enam mõelda, millised on seosed kõigi kuue osa vahel, milline tegelane mis hetkel ilmus ning mis on üldse kogu selle jandi reaalne mõte?

Saw VI vaatasin mina positiivselt meelestatuna ja ega otseselt ei olegi selle kohta midagi halba öelda. Kõik oli arusaadav (mida ei saa mõne eelneva osa kohta kohe kindlasti
öelda), põnevust jätkus ning verd, soolikaid ja muud ollust lendas igas suunas ning pidevalt. Rõveduse-skaala oli kindlalt laes.
Siiski ei saa ma öelda, et film oli õudne. Ei, ma ei tundnud mitte mingit hirmu ega õudust, vaid hoopis nihelesin ja katsin silmi, sest kogu see pilt oli piisavalt ilge ja ebamugav, kuid seda pigem veidi liialdatult.


Kuigi näitlejatest tekitas minu pea kohale suure küsimärgi Costas Mandylor ja tema kehastatud Mark Hoffmann, kes käitus kogu aeg nii süüdlaslikult, et kõrvalseisjad pidid pimedad olema, kui tema mängu läbi ei näinud. Võib-olla oligi see nii mõeldud, aga mind näiteks natuke häiris.

Kokkuvõttes ei kahetse, et filmi vaatama sai mindud, sest kinoekraan on selliste efektide jaoks kindlasti ainuõige koht.
2010. aasta 22. oktoobril peaks Ühendriikides välja tulema Saw-saaga seitsmes osa, mille režissööriks David Hackl, sama mees, kes on lavastanud ka Saw V (2008). 7/10

0 opinion(s):

Post a Comment