15.12.09

American Pie Presents: The Book of Love (2009)


American Pie Presents: The Book of Love on American Pie "kaubamärgi" seitsmes väljalase, mille peaosades Louisa Lytton, John Patrick Jordan, Kevin M. Horton ja Brandon Hardesty ning režissööriks John Putch ("Scrubs", "Ugly Betty"). Räägitakse, et just kõnealune järg taaselustab esimese kolme filmi tunnetuse ja isegi Eugene Levy (kurikuulus Noah Levenstein) on üllitist kiitnud. 

Tegevus leiab aset East Great Falls High koolis, kümme aastat pärast esimest American Pie filmi. Kolm uut peategelast on õnnetud neitsid Rob (Bug Hall), Nathan (Kevin M. Horton) ja Lube (Brandon Hardesty). 
Ühel õhtul süütab Rob kogemata põlema kooli raamatukogu ja leiab Piibli, mis on härra Levensteini (Eugene Levy) looming. Poiste õnnetuseks on raamat aga rikutud. Selles asuvad ebatäpsed nõuanded, mis panevad siiski aluse konarlikule süütuse kaotamise teekonnale. Pärast proovimist ja läbikukkumist tõotavad kutid, et taastavad raamatu ning selleks peavad nad leidma teose autori (Levenstein) ja kõik ülejäänud tüübid, kes raamatusse kirjutasid. 

Vaatamata asjaolule, et mängu toodi kolm lootusetult süütut kutti ja algupärase Stiffleri koopia, on tegemist üpris keskpärase filmiga. Need naljad, mis originaal-American Pie filmides olid justkui geniaalsed, nüüd enam seda ei ole (näiteks kurikuulus koogitrikk). Igal teisel sekundil flashis mõni beib oma rindadega, ja üldse - kohe mitte kuidagi ei saa nõustuda Eugene Levy kiidusõnadega, sest näitlejad jäid lihtsalt nõrgaks ja ilmselgelt ei küündinud Jason Biggsi, Tara Reidi, Mena Suvari ning teiste "vanade" tuttavate tasemele. 
Vana supi soojendamise kohta on väga õigesti öeldud ühes Eesti rahvatarkuses ja siinkohal kehtibki just see ütlus... Kuigi - mitteametlikel andmetel on teatatud American Pie kaheksandast filmist, mille nimeks peaks olema Eugene´s First Go. We´ll see... 5,5/100 opinion(s):

Post a Comment