30.12.09

I Love You, Beth Cooper (2009)


I Love You, Beth Cooper on 2009. aasta Kanada/Ühendriikide komöödia, mille režissööriks Chris Columbus (Night at the Museum, 2006; Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 2004) ja aluseks samanimeline romaan Larry Doyle`ilt, endiselt Simpsonite kirjutajalt. Peaosades on Hayden Panettiere, Jack T. Carpenter ja Paul Rust.

Buffalo Grove`i keskkooli parimal lõpetajal Denis Coovermanil (Paul Rust - Inglourious Basterds) on olnud päris arvestatav akadeemiline karjäär... vähemalt paberite põhjal. Ülivõrdes õpilane, kohusetundlik noor härrasmees ja ilmselgelt silmnähtav nohik Denis on toiminud ettevaatlikult ning jõudnud koolilõpupäevani, jättes katsetamata mõningad gümnaasiumis õppimise juurde kuuluvad rõõmud: liikumiskeelu eiramine, vara hävitamine, alkoholiga liialdamine, rusikavõitlus, hilised õhtud, kiired autod või veel kiiremad naised (tegelikult ükskõik, millised naised).
Kuid see kõik muutub, olles kuuldavale toonud viis tillukest sõna "I LOVE YOU, BETH COOPER."

Tundub, et Denis on saladust hoidnud kuus aastat. See on krooniline l`amour fou (crazy love) Bethi (Hayden Panettiere - Heroes, Bring It On: All or Nothing) vastu, kes on üks kooli kõige populaarsematest tüdrukutest (tänu tähestikulisele järjekorrale istus Beth päris mitmes tunnis Denise ees pingis). Ja tänu oma värvikale parimale sõbrale Richile (Jack T. Carpenter - Sydney White) on Denist ergutatud tõtt rääkima ning kuulutama oma armastust lõpukõne ajal - märkides ära ka mitmed teised suhteliselt ülbed koolilõpetajad.
Kõige eelneva tulemusena tekkinud piinlikkustunne on siiski lühiajaline, sest "püha" kolmik - Beth ja tema kaks parimat sõbrannat, super-bitch Cammy (Lauren London - 90210) ja super-kerglane Treece (Lauren Storm - Whore) - ilmub Denise ja Richi erakorralisele lõpuõhtu peole. Denise õnnetuseks tuleb kohale ka Bethi pikakaelaline, militaristi elust unistav poiss-sõber Kevin (Shawn Roberts - Land of the Dead) koos kahe võrdselt ohtliku, kahekohalise numbriga IQ-d omava sõbraga.
Kui algab vältimatu "sa solvasid mu naist!" kaklus, tormab päästeaktsioonile Beth, toppides Denise, Richi, Cammy ja Treece`i oma äramõlgitud kabrioletti.

Tagaajamise jätkudes päikeseloojangust päikesetõusuni taipab Denis, et see tilluke lõpukõne algatas ühe kõige metsikumatest, sündmusterohkematest, naljakamatest ja paljastavamatest õhtutest kogu tema elu jooksul.
Minu jaoks oli I Love You, Beth Cooper pigem pettumuseks, sest eeldasin tõesti, et tegemist on asjalikuma komöödiafilmiga. Kui American Virgin`i puhul suutsid näitlejad oma rollides mind naerma ajada, siis selle filmi puhul olid peategelased Beth (Panettiere) ja Denis (Rust) veidi liiga lamedad ning absoluutselt mittevaimukad... pigem võltsid. Vaid Richi rollis olnud Jack T. Carpenter oli armsalt naljakas, kuid tema on tõesti ainus erand.
Jäi mulje, justkui ei olda südamega asja juures, vaid suhtutakse kuidagi pealiskaudselt ja liiga palju käega lüües. Umbes, et saaks nüüd kuidagi kaelast ära selle filmi... Ja ega kriitikudki just armulised pole olnud: negatiivseid arvustusi on tulnud aknast ja uksest. 4/10

0 opinion(s):

Post a Comment