19.12.09

Jennifer`s Body (2009)

She´s evil... and not just high school evil.

Jennifer`s Body on 2009. aasta must komöödia ja ühtlasi ka õudukas, mille on valmis kirjutanud Diablo Cody (Juno). Filmi režissöör on Karyn Kusama ning peategelasteks Jennifer (Megan Fox - Whore, "Hope & Faith"), tema parim sõbranna Needy (Amanda Seyfried - Mean Girls, Mamma Mia!) ja "veidi" hull Nikolai (Adam Brody - "The O.C."). 

Jennifer Check (Fox) on seksikas ja populaarne kisakoori juht. Kõik tüdrukud tahavad tema sõbrannad olla ja kõik poisid tahavad temaga seksida. 
Alates varajasest lapsepõlvest Jenniferi sõbranna olnud Anita "Needy" Lesnicky (Seyfried) on nohiku tüüpi ja oluliselt vähem populaarne... tüdruk, nagu tüdruk ikka. 

Jenniferist saab aga satanistliku rituaali ohver, kui üks rokkbänd loodab, et ohverdus suurendab nende võimalusi plaadilepingu saamisel. Rituaal ebaõnnestub täielikult ja Jenniferi üle võtab võimust deemon ning tüdruk hakkab "toituma" oma kooli poistest. Alguses võrgutab, et neile lähedale pääseda, ja seejärel kasutab ära sarnaselt luupainaja Succubusele, juues verd ja süües inimliha. 
Needy eesmärgiks saab takistada Jenniferi edasistest klassikaaslaste tapmistest. 
Deemonitest vaevatus, kuratlikud kisakooritüdrukud ja satanistlikud rokkstaarid on selle, Juno produtseerinud tiimi käe all valminud õuduskomöödia põhilised nüansid. Jennifer`s Body esitleti 2009. aasta Toronto Rahvusvahelisel Filmifestivalil Midnight Madness kategoorias ja selle pealkiri on viide laulule Hole´i albumilt Live Through This (Track 5 "Jennifer`s Body" - 3:41). 

Filmipõhiselt tehti Boom! Studios´ poolt Jennifer`s Body koomiksisari, mis ilmus käesoleva aasta augustis. Avapäev kujunes filmi jaoks Põhja-Ameerikas pettumuseks, teenides vaid 2,8 miljonit $ ning avanädalavahetusel 6,8 miljonit $. Kriitikutelt saadud tagasiside oli samuti eriilmeline. Negatiivsed arvustused viitasid õudusfilmi jaoks liiga vähesele pingele ja ülepingutatud kultusklassika tiitli saavutamise soovile. Positiivsed ülevaated kiitsid aga dialoogi kavalust ja vaimukust ning naljakaid etteasteid. 


Minule Jennifer`s Body meeldis, sest taoline must huumor on lihtsalt heaks vahelduseks. Pinget oli piisavalt, õudust oli piisavalt, naljakaid dialooge oli piisavalt. Megan Foxi näitlemisoskused annavad muidugi soovida... Amanda Seyfried oli tunduvalt vingem tsikk. Fox tundus lihtsalt lolli beibena, aga võib-olla oligi see taotuslik. Siiski, natuke rohkem mitmekülgsust teinuks asja kindlasti veel huvitavamaks ja nauditavamaks.

Vaatamata mõnele häirivale asjaolule võib öelda, et seda filmi tasub vaadata, sest teisi taolisi ma kohe välja tuua ei oskagi ja ainuüksi ägedad eriefektid väärivad tegelikult ülevaatamist, sest tundub, et vaeva on filmiga päris korralikult nähtud. Tasub mainida ka filmi soundtracki, mis on väga kihvt (Cute is What We Aim For, Screeching Weasel, Low Shoulder). 
Junoga Jennifer`s Body siiski võrrelda ei saa, kuna võiduajamises tuleks ilmselgelt võitjaks Juno. 7/10

0 opinion(s):

Post a Comment