8.12.09

Jõulukuu II

5. detsember, laupäev - 
Suhteliselt vara hommikul sain koos vanavanematega Tartusse. Korjasime siis Eriku ka peale ja alustasime vannitoa materjalide ning sisustuse rallit. Kõigepealt soetasime vee- ja kanalisatsioonitorud koos muude vajalike vidinatega, seejärel aga seinaplaadid (koos bordüüri ja ornamentidega) ning põrandaplaadid. 
Saladuskatte all võin öelda, et vannitoaplaadid on erinevates roosades toonides. 
Igatahes, nüüd on muuseas olemas ka valamu koos väikese valge kapikesega.

Kaup vanaisa bussi laotud, võtsime Eriku auto ja suundusime kahekesi kesklinna kinno ning pisikesele shopingule Taskusse ja Kaupsi. Häbematult odava raha eest leidsin endale kaks eset Maratilt - lillelise tuunika ja roosa pluusi. New Yorkerist sain aga ühe halli neetidega vesti, mida hiljem ise veidi täiustasin ja ilmselt uuendan tulevikus veelgi. 
Maratiga seoses meenus mulle aga, et kunagi ammu-ammu müüdi nende tooteid Mustvees. Ja see firma tegutseb veel siiamaani ning pakub ülisoodsate hindadega ägedaid värviderohkeid asju. Väga rahul, et selle poe avastasin. 
Soetasin veel "Videviku"-saaga neljanda raamatu "Koidukuma".

Nagu varemalt mainitud, käisime ka Cinamonis, loomulikult "Noorkuud" vaatamas. Ütlen praegu vaid nii palju, et esimene film oli parem... Pikema arvamusloo kirjutan aga oma filmirubriiki juba õige pea. 
Ah jaa, vahepeal (enne kino) jõudsime mäkis käia ja sealne roheline salat on ikka nii-nii mõnus! Polnud sada aastat mäkis sees üldse söönudki..

Igatahes, mingil hetkel käisime veel Eriku juures kõhtusid täitmas ning varsti suundusime koos Eriku õdedega uuenenud Lõunakeskusesse Imede ÖÖle, mis oli põhimõtteliselt üpris jama üritus. Vaid rahvast (eriti veel autosid) oli metsikult ja pargiti tõesti igale poole, alustades ohutussaartest ja lõpetades kõigi võimalike teeäärtega. 
Meie aga läksime majja, tegime sauna, jõime koduõlli, sõime suitsuvorsti ja juustu ning tsillisime niisama une saabumiseni.

6. detsember, pühapäev - teine advent 
Veel üks tiir Bauhofis, mille tulemuseks tapeedid mu tulevasse garderoobi. Jah, see tuleb kahe erineva tapeediga ning värvideks on valge, hõbedane ja roosa. Järjekordne ülisoodne leid ja samal ajal mulle täiesti meelepärane. 
Käisime veel korra ka Eriku juures, sõin piparkooke ja mandariine (varsti on ju jõulud siiski) ning tegelikult üsna pea liikusime juba Jõgeva suunas. Vaatasime oma valdused üle, tegime mõned plaanid, tsekkisime tõenäolisi tulevasi lemmikloomi (pisike linnuke ja siiam Kiki) ning sättisime ehituskraami paika. (avaldan ka esimese pildi tulevasest pesemisruumist.. koos Erikuga..)Siis oligi kell juba nii palju, et sai nii-öelda õhtule jääda ja veidi ka rahmeldamisele vahelduseks puhata ning pühapäevast tsilli nautida. 
Ma hakkasin mingil hetkel mõtlema, et vaid paar nädalat veel, ja aasta lõppebki, ning 2010. aasta saabumine tähendab juba seda, et varsti tulevad ka kevad ja suvi. Talve ja külma jätaksin kavalalt ära muidugi, sest ega neid miinuskraade ma küll eriti suure ärevusega ei oota. Samas, jõulud võiksid siiski valged olla, nii-et ka külmakraadid on millekski kasulikud ja head. Jõulukuu ongi üks ägedamaid kuid... kõigi soojade suvekuude kõrval muidugi.

0 opinion(s):

Post a Comment