24.12.09

Jõuluteemad

Laupäev, 19.12 - Rakvere
Millegipärast ärkasin liiga vara, kuid see ei tähendanud kahjuks, et ka efektiivne tegutsemine alanuks sama kiiresti. Siiski vist kuskil kella 11 paiku istusime mu Saabis ja võtsime suuna Rakvere poole (algselt pidime Tallinna minema, kuid ma ei viitsinud kaks päeva järjest seal käia...). Otsisime ühte poodi, mille pärast osaliselt üldse selle sõidu ette võtsime, aga reaalselt jäi koht siiski külastamata. Võib-olla siis järgmisel korral...
 

Igatahes kulgesime hoopis Põhja Keskusesse, kus oli metsikult rahvast ja täielik jõulutrall (enne käisime veel Bauhofis, kust ostsin vannituppa pistiku ja lüliti). Minu kõige kavalam leid oli 549-eeguse alghinnaga tehisnahast ja neetidega kaunistatud vest, mille soetasin 79 eeguga. Mulle meeldib. Ja ma leidsin endale lõpuks ometi kindad - leopardimustriga ja megaodavad, sobivad hästi vastava mantli juurde. Maailma kõige nunnumad topsid ja kausid ostsin ka endale ja Erikule ning pisikesed küpsisevormid samuti. Oi, kuidas ma juba ootan oma majja kolimist ja kõikide asjade oma käe järgi sättimist. Enam ei ole muidugi palju oodata jäänud..
Läbi suure häda ostsime ka teistele mõned jõulukingid, kuid see oli ausõna kontimurdev tegevus, sest kingituste otsimine mõjub ajurakkudele vägagi kurnavalt.

Tegelikult jalutasime vahepeal tiiru ümber Rakvere ordulinnuse, mis on olnud üks muinas-Viru suuremaid linnuseid. Oli väga külm ja seega tegime VÄGA kiiresti, mõttega millalgi, kui saabuvad suviselt soojad ajad, tagasi tulla ning põhjalikumalt tutvuda. Tõeline talv võib ikka väga karm olla, nii-et isegi pildistamine on näppude külmumise tõttu piisavalt raskendatud.
Hesburgeri burksid maitsesid tol päeval ulmeliselt hästi ning kadusid eriti kiiresti - Vaala keskuse parklas oli äge tsillida ja burksi järada. (Eriku mõtteavaldus: "Kui burks maksaks 1 kroon, siis ostaksin 100 krooni eest burkse!". Minu jaoks piisas muidugi pikkade nädalate lõikes vaid sellest ainukesest burgerist, sest nii pakub see enim vaheldust muule kraamile.)
Natuke sõitsime veel linnas ringi ja seejärel kimasime juba Jõgeva poole tagasi.








Õhtu veetsime majas - Erik valmistas ette põranda valamist, mina nautisin teed, kooki ja ka veidi soolasemaid hõrgutisi. Tore, kui kõik rahul on. Mõtlesin ka, millise koera endale uuel aastal võtta võiksime, kuid otsustada veel ei suutnud. Igatahes võiks see kutsa olla suhteliselt lühikese karvaga ja nunnutamisaldis ning tõeline sõber, nagu Jenny praegu on. Ohh, ma võin vaid ette kujutada oma vaimustust, mis koertega seoses väga kergesti tekib. Eks näis, mida uus aasta täpsemalt endaga kaasa toob.

Pühapäev, 20.12 - Jõuluteemad
Mida varem, seda parem, nii-et juba hommikul hakkasime Tartu poole vurama, et vannituppa veel mõned vidinad soetada. Teeolud ning ühtlasi ka ilmastikuolud olid üpris vingelt talvised ja tuisurohked.
Käisimegi siis erinevates ehituspoodides ja nüüd on olemas näiteks ka segisti tillukesele valgele valamule. Kuna ainult ehituspoodide külastamisega ju piirduda ei saanud, hüppasime läbi veel Kaupsist ja Eedenist ning muidugi sattusin peale Evita Peroni näidiseksemplaridele (kõik 70 eeku), aga ka soodsatele ja headele lõhnadele - Intimately Beckham Night by David & Victoria Beckham. Vahel lihtsalt peab endale selliseid vidinaid lubama ning mõnusaid parfüüme ei ole kunagi liiga palju.

Igatahes, käisime oma käimised ära ja pöördusime tagasi Jõgevale, et siis koos Jennyga jõulukuuske tooma minna. Kuna pagasnik oli veidi palju külmunud, mahutasime kuuse mulle risti autosse. Väga kenasti mahtus ära ja isegi ei pudenenud. Sõitsime Eriku sõnade järgi maalt linna nagu mustlased, auto igasugust kraami täis. Haha.
Küpsetasime veel ühe koguse piparkooke (õigemini mina möllasin selle teemaga) ja ehtisime kuuse ära. Nüüd võivad jõulud küll vabalt tulla. Ahjaa, autos oli nii-nii mõnus värske kuuse lõhn! Ja üldse, kõik see lumi, piparkoogid, kuusk ja muud väiksemad detailid tekitavad mõnusa jõulutunde.


Jõudsime natuke ka majas vannitoa kallal nokitseda ja käesoleva nädala seisuga ongi põrand juba valatud. Ei osanudki ette kujutada, et ühe pisikese vannitoa ehitamine niivõrd pikk ja keeruline ettevõtmine on, kuid vast saab tulemus ka igati meelepärane olema. Põhiline on see, et käes on tervelt nelja päeva pikkune tilluke jõulupuhkus. See on just see, mida praegu vaja on!

0 opinion(s):

Post a Comment