6.1.10

01.01.10 - 2

1. jaanuar - 2010. aasta esimene reede

Uni oli nii mõnus ja ma sain peaaegu 10 tundi magada, millele järgnes üks pikk ja laisk hommik koos rikkaliku hommikusöögi ning absoluutse leboga. Ah jaa!, aasta esimesel päeval avastasin justkui sümboolselt enda jaoks ühe uue sarja - The Vampire Diaries - millest tõenäoliselt kunagi ka natuke pikemalt kirjutan. Esimese episoodi vaatamine tekitas igatahes juba kerget vaimustust... (Stefan ja Damon Salvatore on palju kenamad kui Edward Cullen - "vampiiride" välimuse aspektist. Okei, see on minu arvamus.)

Igatahes, mingil hetkel hakkasin siiski asjalikuks ja koristasin natuke ning pärast sättisin juba oma Saabikese Torma poole teele. Nimelt läks Heigo veidi aega tagasi 11 kuuks sõjaväkke ja loogiline, et veel enne pidime koos natuke tsillima. (Torma jäi meid lahutaval vahemaal umbes poole peale...)
Alustuseks väikesed tiirud neljarattaliste sõpradega ja muidugi tillukesed fotoshuudid superilusa päikeseloojangu puhul. Veidi driftimist ei teinud ka paha, mis siis, et automaatkastiga auto puhul võimalused vägagi piiratud on...
Korraks põikasime Torma Neitsi Maarja kiriku juurde: seal oli muinasjutuliselt ilus ning kui nõnda külm poleks olnud, võinuks pikemalt ümbrust uurida.
Uue kiriku ehitamine toimus 1765–1767 ja läks maksma 3662 rubla ja 50 kopikat. Kiriku seinad on “vinklist väljas”, s.t. teatud kohalt võib näha kolme seina korraga. Üks otsasein on teisest pikem. Süüdi olevat selles omavahel tülli läinud ehitusmehed, kes öösel maasse löödud tikud teise kohta tõstnud. Viga märgati siis, kui hulk tööd juba tehtud oli. Nõndaviisi saigi kirik “laevakujuliseks”. Torma kiriku tornitipus on nii kukk kui rist.Sellel päeval oli talv ilus. Minu meelest ongi talv ilus vaid päikeselistel päevadel või laia ja koheva lumesaju ajal.
Kuna päike hakkas silmapiirilt kaduma, suundusime Mustvee Statoili juurde kakaod jooma ja (mina) hot dogi sööma. Oh, kui imehea see "kuum koer" oli! Fantast lihtsalt. Ma ei olnud nii ammu seda söönud ka muidugi. Igasugused jutud said räägitud ja asjad arutatud, nii-et juba oligi pimedaks läinud ning kumbki sai kodu poole vurama hakata.
Kui eelmise aasta viimane päev ei olnud just rõõmsaimate killast, siis uue aasta esimene päev oli küll igati kordaläinud ja vaid häid emotsioone tekitav. Ilmselt selline, nagu üks "uus algus" olema peabki - ilus, õnnelik ja äge.

0 opinion(s):

Post a Comment