13.1.10

Four Christmases - 2008

His father, her mother, his mother and her father all in one day.

Four Christmases (Austraalias ja Uus-Meremaal Four Holidays; Hollandis, Norras, Araabia Ühendemiraatides ja Lõuna-Aafrika Vabariigis Anywhere But Home) on jõuluteemaline romantiline komöödia paarikesest, kes külastab (kõiki) oma lahutatud vanemaid ühe päeva jooksul.
Peaosades saab näha Vince Vaughni ja Reese Witherspooni, muudes rollides teevad kaasa Sissy Spacek, Mary Steenburgen, Kristin Chenoweth, Jon Voight, Jon Favreau ja Robert Duvall. Four Christmases on režissöör Seth Gordoni esimene stuudiofilm.

Kui heal järjel olev, õnnelikult vabaabielus paarike Kate (Reese Witherspoon) ja Brad (Vince Vaughn - Into the Wild, Couples Retreat) leiab end jõuluhommikul udulõksus olevat, muunduvad eksootilised puhkuseplaanid perekeskseteks pühadeks, mida nad siiamaani rahulolevalt vältinud on. Kohusetundest ja põgenemislootuseta rühivad Kate ja Brad mitte ühele ega kahele, vaid neljale sugulasterohkele kogunemisele, tundes ebameeldivust pinnale kerkivate lapsepõlvehirmude ees ja samal ajal ka täiskasvanuea valupunktide esilekerkimise pärast ning kõigele lisaks muutub nende kahe ühine tulevik vägagi ebakindlaks.

Kui Brad loetleb tunde, mis on jäänud nende vanemate, kasuvanemate, sugulaste ja terve hunniku õe- ja vennalaste juurest pääsemiseni, siis Kate hakkab tajuma hoopis ühe teistsuguse kella tiksumist. Päeva lõpuks hakkab naine mõtlema, kas hullumeelne perekond on ikka nii hullumeelne, kui algselt tundunud on...

Muidugi kavatsesin seda filmi vaadata enne (nüüd juba eelmise aasta) jõule, aga nagu ikka - aega lihtsalt ei jätkunud piisavalt. Ja tõepoolest, nüüd, kui Erikuga seda ühel jaanuarikuisel pühapäevahommikul vaatasime, ei tekkinud erilisi emotsioone. Jõulud on mõneks ajaks läbi ning film kuidagi teemast väljas ja tavaline.

Ma ei ütle, et Four Christmases on halb film, sest see ei ole päris nii. Vince Vaughn ja Reese Witherspoon on asjalikud komöödianäitlejad ning Reese kuulub minu lemmikute hulka juba alates sellistest filmidest nagu Cruel Intentions (Annette Hargrove´i roll), Legally Blonde (Elle Woodsi roll), aga ka Sweet Home Alabama (Melanie Carmichaeli roll). Need on linateosed, mida ma võin lugematu arv kordi aina uuesti ja uuesti vaadata ning ausõna, ma ei tüdine!
Lihtsalt, jõuluvälisel ajal jõulufilmi vaadates ei teki vastavaid ülevaid tundeid (võib-olla, kui jõulud veidi lähemal oleksid, tunneksin teistmoodi...). Siiski keskmiselt arvestatav näitlejatöö ning igati õpetlik lugu abielu, armastuse ja pereväärtuste kohta. 6,5/10

0 opinion(s):

Post a Comment