17.2.10

Orphan (2009)

There´s something wrong with Esther.
Orphan on 2009. aastanumbrit kandev ameeriklaste õudukas, mille lavastajaks Jaume Collet-Serra (House of Wax, 2005; Goal II: Living the Dream, 2008). Peaosades saab näha selliseid tuntud nimesid nagu Oscari kandidaat Vera Farmiga (Up In The Air, Breaking and Entering), Kuldgloobuse kandidaat Peter Sarsgaard (The Mysteries of Pittsburgh, Jarhead), uustulnuk Isabelle Fuhrman (Hounddog) ja kuulus lapsnäitleja Jimmy Bennett (The Amityville Horror). Orphani võtted toimusid Kanadas: Toronto, Port Hope´i ja Montreali linnades. Film keskendub abielupaarile, kes pärast oma veel sündimata lapse surma adopteerib salapärase 9-aastase tüdruku.

Veel sündimata lapse traagiline kaotus on Kate´i (Farmiga) ja Johni (Sarsgaard) kõvasti masendanud, mõjudes ka nende abielule ja Kate´i haprale hingeelule. Naine vaevleb õudusunenägude ja minevikudeemonite käes ning olukorra parandamiseks otsustab paar adopteerida uue lapse.
Kohalikus orbudekodus tunneb nii John kui ka Kate seletamatut tõmmet noore tüdruku Estheri (Fuhrman) suhtes. Kuid peaaegu kohe, kui perekond tervitab Estherit oma kodus, hakkavad juhtuma asjad, mis panevad Kate´i mõtlema, et Estheriga on midagi korrast ära - pealtnäha ingellik väike tüdruk ei ole see, kes ta tundub olevat. Oma pere pärast muretsedes proovib Kate Johni ja teisi Estherit läbi nägema panna, kuid naise hoiatused hajuvad justkui tuules, kuni võib olla juba liiga hilja... kõigi jaoks.


Muide, Estheri tume minevik sisaldab Ida-Euroopat ja isegi meie väikest Eestimaad, sest just siit on see neiu väidetavalt pärit, kuigi alguses pakuti siiski Venemaad. Igatahes saab filmis kuulda ka meie emakeelt!! Ausõna, hea ja uhke tunne oli kohe.
Kindlasti tahan natuke rääkida ka Maxine "Max" Colemani rollis olnud Aryana Engineerist (sündinud 06.03.2001), kes on kuulmispuudega nii reaalses elus kui ka Orphanis Maxi osatäitjana. Tüdruku avastas agendist naaber, kes nägi teda oma kurdi emaga viipekeeles suhtlemas. Uskumatult asjalik ja tubli tüdruk ning Maxi rollis samuti niivõrd armas ja siiras.


Orphan on minu jaoks üpris briljantne teos ning kandideerib kindlasti siiamaani nähtud parimate õudukate hulka (ilmselgelt vähemalt esikolmikusse). Tegemist lihtsalt PEAB olema hea asjaga, kui juba minul kahe tunni jooksul igav ei hakanud. See film lihtsalt on igast küljest lähenedes superluks! 10/10

0 opinion(s):

Post a Comment