27.5.10

15.05 - 34

15. mai - Poolsaarte tripp vol. 3
Kaks ei jää kolmandata, nii-et siit tulebki järjekordse poolsaarte tripi lookene...
Kuna ma olin niikuinii üksinda ja vanavanemad plaanisid mere äärde minna, siis ei pidanud just eriti pikalt kaalutlema, kas minna kaasa või mitte? Pealegi oli vanaisa Mercedeses piisavalt ruumi ka Elvisele.
Niisiis, sõit algaski, ja olles Rakverest läbi hüpanud, kulgesime edasi juba Karepa suunas. See on muide küla Lääne-Virumaal Vihula vallas, Selja jõe suudmes ning piirneb läänes Rutja külaga, mille me samuti läbisime (nüüd siis sain teada, et külast lääne pool asub Rutja lennuväli... nojah, parem hilja kui mitte kunagi). Edasi Eisma küla ning merepeatus sai samuti tehtud (ja meri "lõhnas" korralikult). Minust tehtud piltide autor on muide vanaisa, kes kasutas ilmselt esimest korda elus peegelkaamerat.


Niisiis, järgmiseks vana tuttav Vainupea küla ning neem. Vainupeal asub kirik, jahisadam ja pansionaat ning sealse väga kauni muuli peal ma veel jalutanud ei olnudki. Mulle meenus sellega seoses millegipärast üks sadam Helsingis... ja sinna tahakski tagasi kunagi... Ah jaa, ei saa ju mainimata jätta, et kohtusin oma elus esimest korda metsikus looduses ussiga... päris maduussiga, ja nagu ma alles hiljem teada sain, siis ühtlasi juba mürgimaoga, ühesõnaga rästikuga. Kuna ma arvasin oma tarkuses, et tegemist on vaskussi või nastikuga (haha), siis ronisin talle üpris lähedale (ahvatlev pildistamisobjekt ju!). Ja ega ta ei tundunudki üldse agressiivne. Vanaisal oli muidugi vaja teda "taltsutama" hakata ja ära ajada... see oli koomiline vaatepilt.


Edasi tulid Altja ja Vergi, millest viimane on samuti juba tuttav koht. Aga õigus, vahepeal oli veel Vihula, täpsemalt Vihula mõis (kunagine rüütlimõis), kus 2009. aasta oktoobris avas ajaloolises mõisa tõllakuuris uksed Vihula Mõisa öko-SPA. Sellega seoses ongi mul tõsine plaan sinna puhkama minna (iseasi, millal ja kuidas see õnnestub...).
Kui nüüd Vergi juurde tagasi tulla, siis seal sadamas toimus Vihula valla Merelaat (15.-16. mail). Osalema ja kauplema olid oodatud kõik kohalikud ja ka kaugemad ettevõtted, talunikud ja eraisikud. Kaubeldi kõigega, alates talusaadustest ja tööstuskaupadest kuni vanavarani. Igati sümpaatne üritus ning kindlasti pean mainima mingisuguseid hiigelmulle, mille sees tsillida sai. Ägedad! 
Tühjade kätega ma sealt samuti ära ei tulnud, vaid vanaisa kinkis mulle tammepuust käevõru ning Liisel Leppiku käsitööna valminud ilusad kõrvarõngad soetasin omale ka. 
Elvis oli Vainupeal trippimisest nii väsinud, et magas ülejäänud kohad lihtsalt rahuliku südamega maha.


Viimaseks sihtpunktiks oligi vist minu suur armastus Käsmu, kus puhus sel korral ulmeliselt külm tuul. Et ajalooliselt ehitasid oma elamised sinna ja laiendasid küla peamiselt laevade kaptenid, laevaomanikud, siis kutsuti Käsmut kaptenite külaks. Käsmu on rändrahnurikkam koht Euroopas ning seal elab 100 perekonda, kellest kasvanud 62 kaptenit - maailmarekord! Mohni (Ekholm) asub Käsmust 10 km kaugusel ja on üks Eesti ilusamaid saari. 1891 ehitas karskusselts Käsmu tuletorni. Raha korjati trahvidena purjus kaptenitelt ja tüürimeestelt.


Suuremaid peatusi enam ei tulnudki ning uueks sihtkohaks sai Jõgeva. Päike kõrvetas ikka viisakalt ja ma lihtsalt pidin kogu õhtupooliku õues veetma ning muruniitmine oli just see tegevus, mis ees ootas. Ma mäletan hästi, et kunagi tundus selle muru niitmine lõputu aktsioonina ja oli alati kohutavalt väsitav. Nüüd oli kõik risti vastupidi: niitsin kõik ära nagu muuseas ja leidsin muru seest ühe pisikese linnumuna, mis päevade möödudes sealt kuhugi haihtus... Rohkem midagi märkimisväärset vist ei juhtunud ka.

päiksekad - Haga Eyewear; topp - The Eckõ Red Co.; teksad - Tommy Hilfiger Denim, second hand; vöö - Monton; rihmikud - Tamaris.

2 comments:

  1. Väga kiftid gladiaator-sandaalid! Usun, et väga mugavad ka. Ja oeh, teil juba kutsu nii suur. Varsti juba täitsa suur poiss - vaja hakata kosjas käima ^^

    ReplyDelete
  2. gladiaatorid on leid kreeta saare pealinnast :P
    aga jah, elukaaslane polnud elvist 2 nädalat näinud ning siis tuli ja ütles, et sellest tuleb küll vist mingi SUUR koer :D tänaval on suvalised inimesed ka küsinud, et kas tuleb hundikoer :D

    ReplyDelete