17.5.10

29.04-02.05 - 31

29. aprill - Täielik vedamine, et eelmisel päeval tripitud saime, sest see oli totaalne vihmapäev. Masendav ilm..
Et päike tagasi kutsuda, soetasin endale ühe paari leopardimustriga päikeseprille. Igati ilus ja soodne leid (Jõgeva kohta, haha). Oma väikese kõrvaltööga teenisin põhimõtteliselt kohe kulutatud raha tagasi ka.
Kokkamisega tegelesin samuti, tulemuseks ülepanni hakklihapirukas, tõeliselt maitsev küpsetis, eriti koos värske salatiga (hiina kapsas, kreeka pähklid, kurk, rosinad, seesamiseemned, tomat + maitsestamise kraam) süües. Võin julgelt soovitada.


30. aprill - Mingil hetkel pakkisime oma asjad kokku, võtsime Elvise ja hakkasime Tartu poole sõitma. Päris äge oli kahe autoga üksteise järel kulgeda peaaegu Tartuni välja... lõpuni siiski Eriku autoga.. See selleks, läksime Eriku vanemate maja juurde ja tsillisime seni Elvisega õues, kuni teised ka kohale jõudsid. Niisiis oli point selles, et toimus väike grilliõhtu volbriöö tähistamiseks ning muidugi ei olnud teised veel Elvist näinud. Aga kellele ta ei meeldiks, eksole, nii-et sõbrunemine toimus kiiresti. Kusjuures, Elvis pidas end eriti viisakalt üleval ja oli terve seal oldud aja äärmiselt tubli koer.

Jõime õlli, grillisime ja tsillisime niisama. Volbrituli tehti sedapuhku kaminasse, kuna naabritel olid juba niigi võimsad lõkked, mida vaadata sai (ja ma avastasin enda jaoks põneva mooduse lõkete/tulede pildistamiseks..).
Pidu läbi, vaatasime ANTM-i järjekordset osa ja kolisime ära unemaailma.

päiksekad - Haga Eyewear; T-särk, vöö - New Yorker;
püksid - Falmer, second hand; jakk - Lindon, second hand;
saapad - Bullboxer.

1.mai - Pärast mõningaid hommikusi sättimisi ja söömisi ning kiiret Lõunakeskuse külastamist oligi juba võimalik Jõgevale tagasi kimada.

Lõunakas oli minu sooviks leida Australian Goldi näokaitsepulk, mille otsimist alustasin juba Pärnus olles, kuid tulemusteta. Ja pulka ei vaja ma mitte näo jaoks, vaid hoopis tätoveeringute kaitseks, nii-et nüüd on see mul lõpuks olemas ning ootab kasutamist.

Kui nüüd jälle koduteemadel rääkida, siis valmistasin Mississipi šokolaadipirukat ning vot see tuli küll väga nom nom, nii-et kaalun tolle kokkamist ka oma tuleval sünnipäeval külalistele pakkumiseks. Ja kui veel värskeid maasikaid sinna vahukoore sisse laduda... hõrgutav..

Õigus, sain kolm "uut" kleiti ja seeliku, seega suvi võib tulla küll. Ma ei jõua ära oodata, millal juba rannas tsillida saaks, ujuda ja päevitada ning külma õllet limpsida... paradiis...


2. mai - Polegi muud öelda, kui et täielik tööpäev. Hommikul kümnest õhtul viieni tegime maal omale talvepuid. Mina ja vanaema ladusime riitasid püsti ning vahelduseks lõhkusin puid ka (üks mõnus tegevus, kuhu oma energiat suunata). Teised saagisid metsas puid juurde.

Elvis sõbrunes maakoerte Bella ja Lauraga ning sai endale kaitseks külma eest sooja kampsuni, haha, ta nägi nii naljakas välja sellega.
Igatahes olime me kõik õhtuks maailmaväsinud, aga leiba küpsetasin ma muidugi ikka ja need said ekstra maitsvad sel korral. Mu kokandusalastel saavutustel ongi juba oma austajaskond tekkinud, nii-et tasub tegutseda küll.
Ja sellega oli ka minu 2010. aasta esimene puhkus läbi, mis tähendab, et tuleb kuni järgmiseni jälle kõvasti tööd rabada, aga see ei ole üldse mitte halb, pigem mõnus.

2 comments:

  1. Oh, see pirukas näeb juba välja ülimaitsev. Olen tahtnud teha liivataigna põhja peal hakklihapirukat, kuid pole selleni veel jõudnud. Isegi retsept pole välja valitud. Ja see tumesinine kleit näeb välja pehmeltöeldes adoooooooorable! Võtaks ühe sellise endalegi :)

    ReplyDelete
  2. novot, samad sõnad liivataigna koha pealt. tahtsin seda isegi osta, aga otsas oli ja sinnapaika see jäigi siis..
    kleit võiks ivake väiksem olla, aga samas second handi puhul ei saa ju numbrit valida, nii-et pole mõtet vinguda ka :D aitäh sulle :P

    ReplyDelete