27.6.10

12.-14.06 - 40 - B'Day

12. juuni - Järjekordne ülivarakult alanud puhkepäev, ühtlasi ka minu sünnipäeva esimese peo päev (ilmselgelt oli vaja kaks erinevat pidu korraldada). Kella kaheksaks kiirustasin maniküüri, seejärel tsillisin natuke aega mampsi-papsi juures ning alles siis algas kokkamismaraton, õnneks Eriku kaasabil. Mõningaid noppeid ka pakutud menüüst: mahlane õunakeeks, suussulavad porgandikoogid, kartulisalat, juurviljadega täidetud ahjukana jne.
Üllatav oli see, et me jõudsimegi absoluutselt kõik vajalikud toimetused enne külaliste saabumist ära teha. Samuti sai panused tehtud, et kes esimesena jõuab ning kes viimasena (minu pakkumised läksidki sajaga täppi, haha). Kõigepealt tuligi Heigo, kes pidi mulle villased põlvikud kinkima, aga kinkis hoopis kaelaehte koos pildiraam/albumiga. Järgmisena Carlos ja Mariann ning sedapuhku vein-nunnu liblikatega lillemoodustis. Tund aega ja 10 minutit ootasime kõik viiekesi Marttit ja Hebet, kellel oli paarsada meetrit meie juurde kõndida. Igati loogiline värk. Muidugi oli kõik ilusti välja vabandatud, sest nad tegelesid mulle koogi-lillekimbu meisterdamisega. Heigo fännas seda kooki ilmselt peale minu kõige rohkem ning Erik ka, kunagi järgmistel päevadel.
Jutustasime veidi ja alustasime ilmselt ka joomist/söömist ning mingil hetkel oli meestel vaja Selverisse shoppama minna. Ma ei teagi, mitme pudeliga sealt tagasi tuldi, haha. Igatahes oli jalgpall iga hetk algamas ning kõik (st peaaegu kõik) tahtsid seda vaadata ja fännata. Hebega kahekesi jõime viinakokse, sest selline oli ju eelnev Orkuti-kokkulepe. Elvisel oli samuti põnev olla, kuna ilmselgelt tahtsid kõik teda nunnutada (järgmisel päeval oli koer nii väsinud, et naersime tema nii-öelda pohmaka üle). Vestlused kulgesid nii ülemisel kui ka alumisel korrusel, hoovist rääkimata (kuigi ma väga täpselt enam suurt midagi ei mäleta). Ah jaa, keegi (Erik) oli saunas šampoonipudelitele Walteri sildid peale kleepinud.
Mingil hetkel hakkasid inimesed vist magama ka minema, sest õues oli juba valgeks läinud ja uni ei lasknud enam normaalselt elada. Heigo, Carlos ja Mariann jäid meile, et siis hommikul kuskile kulgema hakata.
* outfit: kleit - Sisters Point; kudum - ginatricot.
13. juuni - Kuna õhtu oli äge, siis ei olnud ka hommikul mitte midagi viga ja ma alustasin juba varakult koristustöödega (vaibad, põrandad, toidunõud, taara jms) ning vist umbes lõunaks kõik juba läikis puhtusest (mitte, et enne midagi hullu olnuks). Nii tubli olingi, et täitsa üksi koristasin. Kunagi läks Heigo ka koju ja meie käisime maal omale kasevihtasid meisterdamas (õigemini Erik tegi seda, sest mina tsillisin rohkem niisama). Muuseas olid mul kolm järgnevat päeva täiesti vabad ("ülipikk" puhkus, peaks mainima).

14. juuni - minu sünnipäev! Kella üheksaks pidime kahe autoga Kunglas olema, aga sõitsime hoopis Tartusse välja ning ajasime Eriku autoasju. Ilmselgelt ei jäänud ka mõningad kaubandusettevõtted külastamata, sest õhtul pidi ju jälle külalisi vastu võtma, sedapuhku sugulasi-perekonda. Toidukraami soetamine oli muidugi iseenesest mõistetav, kuid muude asjade tarvis koostasin väikese shopingunimekirja, millest ligikaudu 90% sai ka realiseeritud. Eriku õe Pillery joonistatud pilt minust saab endale raami, mina aga üle umbes saja aasta ühe Eesti artisti CD-plaadi - HU plaat HU2. Sellega oli üldse üks asjalik lugu. Nimelt võtsin enda arust plaadi ja hakkasin juba selle eest maksma, kui märkasin, et hoidsin käes hoopis Ott Leplandi helikandjat. Ehmatasin ära ja jooksin kohe plaati ümber vahetama, et ikka õige asi endale soetada. Ulme, kuidas üldse HU plaatide hunnikust oli võimalik Oti plaat võtta, haha.
Igatahes pidime üsna varakult Jõgevale tagasi pöörduma, et õhtuks valmistuma hakata. Erik tegeles metsseapraega, mina feta juustu-kreeka pähkli-rosina-tomati-kurgi-hiina kapsa salatiga. Laud sai enne õiget aega ilusti kaetud ning kunagi saabusid ka vanaema-vanaisa, onu-tädi Markko ja Sandriga ning mamps-paps Hebe ja Marttiga, kes olid juba teisel ringil. Niisiis saime Hebega jälle natuke viinakokse nautida, sedapuhku minimaalselt, kuna enamikul oli järgmisel päeval töö- või praktikapäev või siis üldse midagi muud.
Põhiliselt kingiti "krõbisevat" ja lilli, kuid samuti sain ühe superhea kommikarbi vanavanematelt ning päris suure ehtemannekeeni oma vanematelt ja nunnud käsitööseebid Erikult.
Rahvast tuli nõnda palju, et kõik ei mahtunud hästi äragi. Suur maja küll, aga lauad on kuidagi pisikesed-kehvakesed, haha. Igatahes sai pidu kenasti peetud ja toit haihtus nagu nõiaväel.

0 opinion(s):

Post a Comment