13.6.10

29.05 - 37

29. mai - Jõgeva linnapäevad 2010 ja Jõgevamaa Kevadlaat 2010 ning Jõgevamaa Jahitrofeede näitus
Uskumatu, aga tõsi, kuid kõnealune laupäev sai meil Erikuga Jõgeval mööda saadetud. Kõigepealt Jõgeva linnapäevade (27.-30. mai) raames toimunud Jõgevamaa Kevadlaat 2010, mille me risti-põiki ja igat muud võimalikku pidigi läbi kammisime. Akordionid, binoklid, elupuu ja viinapuu istikud, idamaised ehted, kaltsuvaibad, käsitööehted, lapitekid, masinajäätis, plekk-katused, portselanpildid, Saaremaa leib, suhkruvatt jne jne jne. See oli vaid pisike loetelu kraamist, mida laadal pakuti. Meie saagiks jäid siiski vaid maasikad ning pärast sain maasikatega võisaia süüa (ilmselgelt parim magustoit). Üks asi, mis mind laadal veidi häiris, oli see, et kõige kitsamates kohtades jäid mõned "tädid ja onud" seisma, et omavahel jutustada ning see tähendas automaatselt teesulgu. See selleks. 

Külastasime ka Jõgevamaa Jahitrofeede näitust, mis sisaldab peale Eesti loomade ja lindude veel trofeesid Aafrika loomadest. Minu meelest on tegemist vägagi hariva ja paeluva ettevõtmisega, seda eriti Jõgeva oludes, kus ma muid huvitavaid näitusi vist eriti silmanud ei olegi. Minu jaoks oli kõige uskumatum just see, kui hiigelsuured mõned loomad/linnud olla võivad. Näiteks halljänes, kes oli sama suur kui mõni väiksem ilves. Minu silmis täielik ulme ja üllatus. Samuti olid põnevad mõnede isendite sarved, millel esinevad teatud anomaaliad, näiteks kahe asemel kolm sarve või siis mingi erilise ja tavapäratu kujuga sarved. Üleüldse oli kõik niivõrd tõetruu ja täpne, et ma jäädvustasin oma kaameraga vist kõik eksponaadid. Iga Jõgeva inimene võiks seda näitust külastada.


Ülejäänud päev kulges pitsavalmistamise ja koogiküpsetamise tähe all ning muidugi oli teemas muruniitmine ja midagi kindlasti veel... kokkuvõttes kodune värk.


tagi - Hilfiger Denim; pusa - second hand; teksad - Hilfiger Denim;
vöö - Miss Sixty; ketsid - Vision Street Wear; päiksekad - Dolce & Gabbana.

0 opinion(s):

Post a Comment