28.6.10

Dear John (2010)

What would you do with a letter that changed everything?
Dear John on 2010. aastanumbrit kandev ameeriklaste romantiline draama/sõjafilm, mille peaosades Channing Tatum (Step Up, 2006; Step Up 2: The Streets, 2008) ja Amanda Seyfried (Jennifer´s Body, 2009; Chloe, 2010). Režissööriks Lasse Hallström (Casanova, 2005). Ühtlasi on film ka Nicholas Sparksi samanimelise romaani ekraaniversioon ning kuigi Dear John pälvis negatiivset kriitikat, tõukas film seitse nädalavahetust esikohta hoidnud Avatari kassamenu pedestaalilt, teenides ülemaailmselt 109 508 758 $.

Dear John on lugu John Tyree´st (Channing Tatum), noorest puhkusel olevast sõdurist, ja Savannah Curtis´est (Amanda Seyfried), idealistlikust kolledžiõpilasest, kellesse John tüdruku suvepuhkuse ajal armub. Järgneva seitsme rahutu aasta jooksul paar lahutatakse Johni üha ohtlikumate ülesannete tõttu. Kohtutakse juhuti, kuid siiski suheldakse armastuskirjade kaudu: see on kirjavahetus, mis päästab lõpuks valla saatuslikud tagajärjed.

Raamatus on loo lõpp muide filmi omast erinev: ravi, mida Savannah´ abikaasa Tim (Henry Thomas) sai, hoiab meest elus. Siiski ei ole täpselt teada, kas ta ka jääb elama või sureb, nii-et Savannah ja John ei taasühine. Romaani lõpus vaatab Savannah kuud ning John seisab kauguses. Ta naeratab ja jalutab minema. Filmi teistsugune lõpp toodi sisse selleks, et saabuks positiivsem lahendus Johnile ja Savannah´le.

Ilma igasuguse kahtluseta on see üks emotsionaalsemaid filme, mida ma viimasel ajal näinud olen. Ja "viimase aja" all mõtlen p ä r i s pikka aega. Tundeküllasust tekitasid nii autismi teema kui ka kõik need keerulised inimsuhted (Savannah ja John, John ja tema isa Bill (Richard Jenkins). Pisike autistlik poiss Alan oli samuti niivõrd armas ja siiras, et lihtsalt tekitas heldimust. Ilmselgelt üks toredamaid lapsnäitlejaid (tavaliselt mulle lapsed filmides ei meeldi, nii-et täielik erand!). Alani rollis on muide Braeden Reed - 7-aastane staarikene, kel diagnoositud autism. Poisi vanemad väärtustavad poja edukat tööd ja teraapiat Carolina Autism grupiga.

Ainuüksi see pika lahusoleku ja ootamise teema oli kuidagi nii tuttavlik, seotud igasuguste mälestuste ning läbielamistega. Dear John ongi film elust enesest ja just see on põhjus, miks kogu kõnealune teema mulle nii kõvasti hinge läks ja emotsioone tekitas. Situatsioon ei peagi olema täpselt filmiskajastatu koopia, kuid kaudselt on suurem osa meist midagi sarnast kogenud ning teavad, millest jutt käib. 9/10

0 opinion(s):

Post a Comment