23.7.10

The Twilight Saga: Eclipse (2010)

It all begins... With a choice
2010. aasta ameerika päritolu romantiline vampiirifilm, mis põhineb Stephenie Meyeri 2007. a romaanil "Päikesevarjutus" (Eclipse). See on kolmas osa The Twilight Saga filmisarjas, järgnedes 2008. a Twilightile ja 2009. a New Moonile. Režissööriks David Slade (Hard Candy-2005, 30 Days of Night-2007), peaosades Kristen Stewart, Robert Pattinson ja Taylor Lautner, taasesitades Bella Swani, Edward Culleni ning Jacob Blacki rolle.
The Twilight Saga: Eclipse linastub rohkem kui 4416 erinevas kinos, olles suurima iseseisva näidatavusega film (eelkäijaks The Twilight Saga: New Moon, mis hoidis rekordit 2009. a novembrist alates).

Bella on taaskord ümbritsetud ohuga, sest Seattle´it laastab salapäraste tapmiste laine ning pahatahtlik vampiir jätkab oma kättemaksujahti. Kõige selle keskel on tüdruk sunnitud valima Edwardi ja Jacobi vahel, teades, et tema otsus võib vallandada võitluse vampiiri ja libahundi vahel. Koolilõpu aina kiirema lähenemise tõttu satub Bella silmitsi oma elu kõige olulisema otsusega.

 

Need kolm järgnevat on vaid tilluke osa andekatest ja humoorikatest dialoogidest/monoloogidest, mida filmis kuulda sai:
Charlie Swan: What´s going on?
Jacob Black: [pause] I kissed Bella.
[pause]
Jacob Black: And she broke her hand.
[pause]
Jacob Black: Punching my face.
[pause]
Jacob Black: It was a complete misunderstanding.
***
Edward Cullen: [about Jacob] Doesn´t he own a shirt?
***
Bella Swan: [discussing their engagement] We have to tell Charlie.
Edward Cullen: That could be extremely dangerous.
Bella Swan: Good thing you´re bulletproof.

Ilmselt olidki sellised vaimukad kohad minu lemmikosaks Eclipse´i juures. Muidugi lisaks Jacobile, Quilile (Tyson Houseman) ja Embryle (Kiowa Gordon), kes lihtsalt on Twilighti ühed vingeimad kujud (Kellan Lutzi mängitud Emmett Cullen kuulub samuti mu lemmikute hulka). Nemad just sellepärast, et ilma kõnealuste tegelasteta poleks filmis ilmselt erilist vaimukust või kohti, kus saaks südamest naerda. Oli ju filmi alatoon siiski suhteliselt murelik ja tõsine ning nii-öelda sissejuhatus õige actionini venis kuidagi eriti pikaks. Vähemalt korvasid kõiksugused uhked võitlusstseenid eelneva ootamise ja närvikõdi jätkus ka vaatamata sellele, et tegelikult olen "Päikesevarjutuse" juba tükk aega tagasi läbi lugenud ning teadsin ju, mis, kus ja millal juhtuma hakkab.


Sellest ma muidugi aru ei saa, miks Bella Jacobi asemel Edwardi valib, sest olgem ausad, Edward näeb kuidagi eriti närb välja ja ei tundu ka iseloomult kuigi põnev või särtsakas. See selleks, filmid ja raamatud tuleb ju kuidagi põnevamaks teha ning nende austajatele mõtlemisainet pakkuda.

Lõpptulemusega jäin ma igatahes rahule ning positiivset oli ilmselgelt KÕVASTI rohkem kui selliseid asju, mille kallal vinguda võiks. Ja mis seal salata, film ajendas mind koheselt "Koidukuma" lugemist alustama ning 2011. aasta 18. novembril peaks välja tulema The Twilight Saga: Breaking Dawn, mis jagatakse lausa kaheks eraldi filmiks. 9/10

2 comments:

  1. Lugesin paar päeva tagasi raamatu läbi ja olin nii pettunud Bella valikus, et tõmbas pisara silma. Ima pussy :D

    ReplyDelete
  2. ma nägin tee peal allaaetud siili ja tahtsin tõsimeeli ka kohe nutta, aga kuna pidin tööle minema, siis ei hakanud jamama igaks juhuks :D
    Bella ongi nagu pettumus seal filmis/raamatus ja tema otsus on ilmselgelt nõme ja ajuvaba, kuid mis teha, põnev peab ju olema :P ma loen koidukuma nüüd ja seal alles läheb põnevaks..

    ReplyDelete