4.8.10

10.07 - 47 - Helsingi tripp: 1. osa

10. juuli - Vaatamata kõigele olin kella neljast ärkvel ja hakkasin end Helsingi tarvis sättima. Eriku Audiga kimasime Tallinna, parkisime auto ja kulgesime sadamahoonesse A-terminali. Üsna pea pärast piletite väljavõtmist saigi juba laeva peale mindud (meie laevaks oli Viking XPRS). Põhimõtteliselt kohe suundusime Bistro Buffet restosse hommikusöögile ja ülejäänud aja sisustasime niisama tsillimisega, tutvusime laevaga ning mõnulesime kõige mõnusama päikese käes laeva päikesetekil.

Helsingisse jõudsime kiiresti (2,5 h) ja esimesena ei tormanud me mitte poodidesse, vaid jalutasime hoopis Uspenski katedraali vaatama. 1868. aastal valminud Uspenski katedraal Katajanokkal on Lääne-Euroopa suurim õigeusukirik. Kuldkuplitega punastest tellistest ehitis on üks silmatorkavamaid märke Venemaa rollist Soome ajaloos.
Mainiks kohe ära, et Soomes saab näha ka kõige vingemaid autosid, millest mõned siia üles riputan (üks on täpselt selline, nagu Kreeta saarel eelmisel suvel nägime). Igatahes tegime "kohustuslikud" turistipildid valmis ning liikusime Toomkiriku ja Senati väljaku juurde. Senati väljaku ümbrus on ainulaadne uusklassitsistlik tervik. Siin domineerivad neli Carl Ludvig Engeli aastatel 1822-1852 projekteeritud ehitist: Toomkirik, Riiginõukogu hoone, Ülikooli peahoone ja Rahvusraamatukogu. Enam kui 150 aasta vanune Toomkirik on ilmselt Soome kõige tuntum ehitis.

Esimesena shoppasime H&M´is, kus oli ilmselgelt umbes miljon eestlast iga nurga peal, aga mina jäin oma saagiga siiski ülimalt rahule:
1. veidi pidulik kroogitud varrukatega kleit;
2. superkenad lillelised sukkpüksid;
3. ketilaadne peapael;
4. roheline meestekaabu.
Kleidi üle olen eriti õnnelik, kuna sain selle naeruväärselt soodsa hinnaga (7 EUR-i) ja rohkem sinna selliseid õnneks ei jäänudki. (pildid minu ostudest järgmises osas/postituses)

Vahepeal sõime oma lemmik-Carrolsis burksi, friikaid ja jäätist, et ikka õhtuni vastu pidada. Üleüldse on see üks mõnus ja rahulik koht, võrreldes nendega, mis päris tänava ääres asuvad.
Stockist soetasin Elvisele väikese kingituse ning üks kindel must have asi oli ka Pink Domino küpsisepakk, sest need on lihtsalt nii maitsvad! (+Cherry Cola samuti) gina tricot´st leidsin ühed nunnud džungliteemalised bikiinid ja DIN SKO´st megaägedad kingad eriti normaalse raha eest. Igati produktiivne värk.

Vahepeal puhkasime jalga ühes kenas väikeses pargis, kus meiega tuli suhtlema valutava jalaga kajaka-tüüp. Pargis oli suur metsmaasikapeenar koos vastava kujuga, mille küljes rippus kaks suurt "maasikat", samuti äärmiselt ahvatlevalt mõjunud purskkaev (kahju, et nendes jalgupidi sees ei või käia, haha). Üle tee asus vabahärra Carl Gustaf Emil Mannerheimi (Soome sõjaväelane, riigihoidja ja president) monument.

jätkub...

0 opinion(s):

Post a Comment