6.8.10

13.07 - 49 - Sekkaritiir Viljandis

13. juuli - Enam-vähem kella kümneks tuli Hebe minu juurde ning kunagi varsti olimegi juba teel Viljandisse, et teoks teha plaan sealseid sekkareid külastada. Isegi Marttit nägime ühel heinamaal tegutsemas.

Kuskilt otsast me siis alustasimegi (kaarti valesti, tagurpidi või kuidas iganes mööda lugedes) ning järgemööda neid poode avastasime, kuigi kuumus oli tappev ja pärssis ilmselgelt meie shopinguefektiivsust. Purskkaevudega pargid tundusid kuidagi palju mõnusamad kui kuumad poed ja tänavad. Siiski suutsin leida ühe superkena mustriga eest nööbitava Woolworthsi pluusi, millega olen väga rahul (ühtlasi oli see ka mu ainuke soetatud riideese tol päeval). "Tasuta asjade kastist" sain mina Elvisele ühe jänku ning Hebe Marttile karukese (kui õigesti mäletan..).

Pildistasime natuke vanalinna, mis on ausõna tõeliselt kihvt ja kodune ning mingil hetkel alustasime sobiva söögikoha otsinguid. Ja ei, see ei olnud sugugi lihtne ettevõtmine, sest meile lihtsalt ei sobinud mitte midagi (liiga palav, liiga kitsas, liiga liiga liiga... haha). L õ p u k s leidsime nii-öelda täiusliku koha, kus oli tõesti olemas töötav kliimaseade (koha nimi oligi just Viljandi). Võtsime kohe lastemenüü lahti ja asusime tellima ning kuigi portsjonid tundusid üpris tagasihoidliku suurusega, sõime ennast põhimõtteliselt pooleks. No vähemalt ei pidanud enam nälgima ja sai shopingut uue jõuga jätkata. Tulemuseks Scouting For Girlsi plaat 10 eeguga. Ja kui sekkarid väga ei tooda, siis Seppälä allahindlused ikka toodavad: valge kuldsete kettidega pihavöö, roosa peaehe ja pärlid.

Ning kuna kell oli juba piisavalt palju, otsustasime enne tagasipöördumist veel ringi jalutada Viljandi lossimägedes. See kunagine Baltimaade võimsaim Orduloss ehitati 13. sajandil, kuid purustati vaenlase poolt täielikult 1558. aastal ja sellest on säilinud ainult müürid. Viljandi Muuseumis on võimalik näha Ordulossi maketti.
Lossimägedes köidab meeli kaunis park ja üle 50 m pikkune rippsild. Lossivaremetelt avaneb maaliline vaade Viljandi järvele, mida naudivad nii kohalikud elanikud kui linna külalised (ja loomulikult oli see umbes miljoni dollari vaade).

Kui juba piisavalt ringi jalutatud ja pildistatud sai, võtsime ühed külmad joogid, jäädvustasime veel need Viljandi hiigelmaasikad ning alustasime sõitu Jõgeva suunas, et pärast ka Põltsamaa Selkust läbi hüpata. Saingi veel ühe 10 eeguse CD-plaadi ja suveplätud ka.

Põhiline on see, et nägime jälle mingeid osse, kes olid ikka nii "ägedad"... Siiski, Viljandis nägime ilmselt maailma suurimat ossi, kelle autos bass 7 miljonit korda üle peksis. Vähemalt saime naerda. Ja põhimõtteliselt oli ka meie tripp läbi, sest kell hakkas ilmselt juba üheksale lähenema (Hebe leiutas supaka ja sumpa ristsugutise - sumpakas. Päeva asjalikem leiutis ilmselgelt!).

päiksekad - Diesel; peaehe - Seppälä; maika - Link; vöö - second hand; lühikesed püksid - Armani Jeans, second hand; gladiaatorid - Tamaris, Kreeta saarelt; kott - Guess.

0 opinion(s):

Post a Comment