29.8.10

Kick-Ass (2010)

I can´t read your mind. But I can kick your ass.
Kick-Ass on Briti superkangelasfilm, mis põhineb samanimelisel Mark Millari ja John Romita Jr. koomiksil. Filmi režissööriks on Matthew Vaughn (Stardust, 2007), kes tegi produtsenditööd koos Brad Pittiga ja stsenaariumi kirjutas koos Jane Goldmaniga.

Film jutustab loo ühest tavalisest noorukist nimega Dave (Aaron Johnson - Nowhere Boy, 2009), kes kavatseb saada reaalse elu superkangelaseks Kick-Ass. Dave Lizewski on suur koomiksifänn, kes otsustab oma kirge inspiratsioonina kasutada. Ta hangib vastava kostüümi ja maski ning asubki kuritegevusega võitlema, kuid Kick-Assi teel seisab siiski üks oluline probleem: tal ei ole mitte mingisuguseid üleloomulikke võimeid.

Poiss satub suurtesse sekeldustesse, kui ta tutvub Big Daddyga (Nicolas Cage - Ghost Rider, 2007), endise võmmiga, kelle eesmärgiks on kukutada õel narkokuningas Frank D´Amico (Mark Strong - Sherlock Holmes, 2009) ning selle tarvis on Big Daddy välja õpetanud oma 10-aastase halastamatust võitlejast tütre Hit Girli (Chloë Grace Moretz - (500) Days of Summer, 2009).
Kick-Ass sõbruneb ka teise kollanokast "kangelase" Red Mistiga (Christopher Mintz-Plasse - Role Models, 2008), kes on tegelikult Frank D´Amico pojakene ning kangelasehakatiste omavaheline liit pannakse seeläbi korralikult proovile.

Hilistel õhtutundidel ei ole mõtet Kick-Assi vaadata, sest nii põnev see film kahjuks pole, et vaatajat uinumast takistada. Kuid siiski, hommikul varakult filmi viimast poolt tundi jälgides hoidsin hinge kinni, sest pinge muutis tõepoolest õhu paksuks! Veel viimase hetkeni ei olnud ma kindel, kas ikka "head" võidavad "pahasid" ja kes jääb elama, kes sureb. Nii-et kokkuvõttes ei olnud tegemist üldse halva filmiga. Oli seal ju mitmeid tõeteri sees tegelikult... Näiteks fakt, et enamik meist ei julge/taha/saa aidata, kui näeb hädasolijat. Selline on reaalne elu ning vaatamata ebareaalsele Hit Girlile oli film ju üpris tõetruu ja õpetlik, üldse mitte ajaraisk. Oli draamat, oli tragöödiat, oli ka komöödiat - tõeline kompott ja midagi sobivat igaühele. 7/10

PS. Filmile lisaks tahaksin kirjutada selle soundtrackist, täpsemalt ühest konkreetsest laulust - "Kick Ass" (ka "Kick Ass (We Are Young)"), mis on Briti laulja-laulukirjutaja Mika ja Maroko-Rootsi produtsendi RedOne`i looming. Ma ei ole küll kunagi Mika fänn olnud, aga vot see lugu on küll justkui Kick-Ass`i filmi valatud (Mikal oli kolm päeva aega seda laulu kirjutada).

0 opinion(s):

Post a Comment