12.8.10

The Last Song (2010)

A Story about Family, 
First Loves, Second Chances 
and the Moments of Life 
That Lead You Back Home
The Last Song on 2010. aasta Ameerika päritolu draamafilm (või antud juhul ka nii-öelda "noore inimese arengulugu"), mis väljastati üheaegselt Nicholas Sparksi samanimelise romaaniga. Sparks kirjutas muide samaaegselt nii filmi kui ka romaani ja The Last Song on esimene film, mida jäädvustati Tybee saarel (Georgia osariigi kõige idapoolsem punkt).
Lavastajaks Julie Anne Robinson, kes tegi siin oma režissööridebüüdi ning peaosades Miley Cyrus (Hannah Montana: The Movie - 2009), Liam Hemsworth (Knowing - 2009) ja Greg Kinnear (We Were Soldiers - 2002).
Film jutustab mässavast teismelisest, kes taasavastab suhet varem tütrest võõrdunud isaga ja armub seal samas vaikses lõunapoolses Ühendriikide linnakeses.

Koduleht kirjeldab filmi just nii: Miley Cyrus särab tähena selles südantsoojendavas "täiskasvanuks-saamise-loos", mis puudutab vaataja tundemeeli. Nicholas Sparksi (Dear John, The Notebook) romaanil põhinedes räägib film Ronnie´st (Cyrus) ja tüdrukust võõrdunud isast, kes proovib taastada armastusest tulvil suhet, mis neil kunagi oli. Kuid mässumeelse tütrega lähedaseks saamine ei ole lihtne, mistõttu valib mees abiks selle ühe asja, mis neil kahel ühist on - muusika.

Väga kihvt oli filmi sisse toodud merikilpkonnade teema. Nimelt, Will (Hemsworth) ja Ronnie sõbrunesid just merikilpkonnade pesa juures. Need pisikesed tegelased kooruvad augustis ja kõnealused stseenid tuli filmida väledalt. Kilpkonnade koorumisstseen toimuski augusti esimesel nädalal ja hõlmas 26 merikilpkonna, kel on kaasasündinud taju suunduda sündides kohe ookeanivee suunas. Selline keskkonnasõbralik teema tuli kasuks Tybee saarele, mis propageeris siis ökoturismi.

Filmi toredus piirdubki nende pisikeste kilpkonnadega, sest ülejäänu suutis minu jaoks ära rikkuda just peategelannat kehastanud Miley Cyrus. Võlts, totraid näoilmeid tootev ning pidevalt küürus seljaga ringi käinud Cyrus ehk siis tema karakter Ronnie oli minu meelest lihtsalt natuke tobe ja ei suutnud oma rolli välja kanda.
Loomulikult oli filmis kajastunud vähiga võitlemise teema realistlik ja äärmiselt tõsine ning Greg Kinnear mängis selle ka hästi välja, kuid sellest ei piisanud kogu filmi päästmiseks. Venima kippuvad filmid ei saa head tähendada, millest tuleneb ka minu suhteliselt madal hinne sellele üllitisele. 5/10 (millest 3 punkti läheb merikilpkonnadele)

2 comments:

  1. Ei ütleks, et see film venis. Oleneb inimesest vist. Igatahes.. Väga hea film on!

    ReplyDelete
  2. ilmselgelt maitse asi, aga kuna Hannah Montana: The Movie oli minu meelest vägagi hea, siis tekkis ka Miley Cyruse koha pealt väike võrdlusmoment ja minu jaoks oli The Last Song pettumus siiski.

    ReplyDelete