31.8.10

Vampires Suck (2010)

Some sagas just won´t die.
Vampires Suck (stiilsemal kujul Vampires Rule Suck) on 2010. aastanumbrit kandev ameeriklaste vampiiriparoodia (põhimõtteliselt "Videviku" mõnitusfilm), mille režissöörideks Jason Friedberg ja Aaron Seltzer (Date Movie - 2006; Epic Movie - 2007; Meet the Spartans - 2008; Disaster Movie - 2008). Peaosades järgmised nimed: Jenn Proske, Matt Lanter (Disaster Movie - 2008; tv-sari 90210 - 2009 kuni tänaseni), Christopher N. Riggi (tv-sari Gossip Girl - 2009), Ken Jeong (Knocked Up - 2007) ja Anneliese van der Pol (Bratz: The Movie - 2007).

See on komöödia kaasaegsetest teismeea ängi- ja armastusfilmidest. Becca (Jenn Proske) on rahutu mitte-vampiirist teismeline, kes peab valima kahe poisi vahel: variant number 1 - Edward Sullen (Matt Lanter) ja variant nr 2 - Jacob White (Christopher N. Riggi). Enne veel, kui neiu otsustada saab, tuleb tal mööda pääseda oma ülihoolitsevast isast, kes häbistab Beccat pidevalt, koheldes teda nagu väikest last. Samal ajal võitlevad ka Becca sõbrad romantilist laadi probleemidega, mis saavutavad haripunkti koolilõpuballil.

Vampires Suck on saanud kriitikutelt ülevoolavalt negatiivseid arvustusi, millest paar näidet on just sellised: 1. Spill.com 5-sekundiline ülevaade ütles vaid: "Fuck You"; 2. Peter Travers Rolling Stones´ist kirjutas aga nii: "This movie sucks more". Mina nii karm ei ole, sest kõnealust üllitist ei saagi ju kõrvutada ükskõik, millise muu linateosega. Tegemist on siiski lihtsalt paroodiaga ja seda ei peagi tõsiselt võtma. Tõepoolest, suur hulk nalju keerati kõvasti üle vindi, ehk siis oli tegemist täiesti tüüpiliste ameerikalike filminaljadega (uksega vastu vahtimist, rusikaga kõhtu jms "valusad naljad"), aga palju oli ka reaalselt koomilisi seiku, kus ma südamest naersin. Oma arvamustki kujundan pigem positiivsete külgede põhjal, sest tavaliselt ei olegi mõtet paroodialt midagi üleloomulikku loota.


Kõigi nende tundmatute nägude hulgas oli ka üks tuttav, nimelt Arielle Kebbel (Freakdog - 2008; The Uninvited - 2009), aga kuna Gossip Girl ja 90210 on minu jaoks pigem võõrkehad, siis on seda ka Matt Lanter ning Christopher N. Riggi. Beccat mänginud 22-aastane Jenn Proske teeb siinkohal aga üldse oma filmidebüüdi (seda on muidugi näha ka...).
Neiu on sündinud Torontos, Kanadas, kuid kolis 4-aastasena Ühendriikidesse, kasvades üles Orange County´s, Californias, kus sidus end kohaliku lasteteatriga. Proske jätkas näitlemist veel keskkooliski ning astus seejärel Bostoni Ülikooli. Ta on huvitatud kriminalistikast ja omandanud vastavat teadust osaliselt ka kõnealuses ülikoolis. Proske on osalenud nii tantsu- kui ka teatrivõistlustel ja tegelenud isegi lilleseadega.

Niisiis, kuigi mulle meeldivad "Videviku"-saaga filmid ja raamatud, on ka minu meelest Edwardi ülistamine naeruväärne ning Vampires Suck on selle tõsiasja andekalt ära tabanud ja pakub mõnusalt kerget meelelahutust vahelduseks nii-öelda sügavasisulistele filmidele. 6/10

0 opinion(s):

Post a Comment