15.9.10

20.-21.08 - 57

20. august - Tripipäev
Erik pakkus välja variandi külastada Neeruti maastikukaitseala ning selles suunas me sõitma hakkasimegi. Pealegi polnud me juba tükk aega ühte korralikku trippi ette võtnud.

Kõigepealt peatusime Lasila mõisa juures ja see oli tõeliselt kaunis vaatepilt - justkui mõnest vastava ajastu filmist.
Lasila mõis asutati 17. sajandil, mil see eraldati Vohnja mõisast. 19. sajandi algul oli mõis von Baeride omanduses ja seal veetis osa lapsepõlvest ka maailmakuulus bioloog Karl Ernst von Baer. Mõisa viimane omanik enne 1919. aasta võõrandamist oli Ernst von Renteln.
Hoonel on nii neogooti kui ka neorenessansi sugemeid ning selles asub Lasila Põhikool. Tiigi ümber - peamiselt teisele poole auringi - koondusid ka mõisa tähtsamad kõrvalhooned, mis on aga tundmatuseni ümber ehitatud.
Küll nendel lastel alles veab, kes seal koolis käia saavad...


Edasi kulgesimegi Neeruti maastikukaitsealale, mis asub Lääne-Virumaal Kadrina vallas (kaitseala moodustati 1957.a.). 1272 ha suuruse kaitseala kaitse-eesmärgiks on Pandivere kõrgustiku põhjaosas asuvate Neeruti mägede ja nendevaheliste järvede kaitse. Säilitamist vajavad ka sealsed liigirikkad metsad ning soostunud alad.
Oma praeguse nime on Neeruti saanud kunagise mõisniku Nierothi järgi, varasemal ajal tunti kaitseala hoopis Kreutzwaldi pargi nime all.

Neerutile iseloomulikud oosid, mõhnad ja järved on tekkinud mandrijää taandumisel umbes 11 000 aastat tagasi ning Neeruti tekkelugu on oma tõlgenduse saanud ka rahvuseeposes Kalevipoeg.
Kaitseala suurimaks järveks on 3,2 ha suurune ja 7 m sügavune Tagajärv, mis koos 2,7 ha pindala ja 4,1 m sügavuse Eesjärvega olevat Kalevipoja hobuse neerude poolt maapinnale tekitatud lohud (kunagi on olnud tegu ühe suure veekoguga). Tagajärv on selgeveelisem ja külmem ning sobilikum elupaik kaladele ja supluskoht inimestele. Eesjärve tihe veetaimestik ning hõljuv muda muudab selle ujumiseks kõlbmatuks.

Seiklesime Neeruti radadel pea tund aega, avastades sealt muuseas näiteks Tornimäe ja ühe väga kihvti vabaõhulava (mis osutus ideaalseks päikesevõtukohaks, haha). Isegi ilm oli vahelduseks (sügiseselt) kaunis, kuigi natuke draamat sai ka jälle..


Enne Rakverre sisse põikamist sõitsime Mädapea mõisa juurde (kas pole mitte võrratu nimi?).
Mädapea mõis on esmamainitud 1425. aastal. 1850. aastal valminud ühekorruselise mõisa peahoone on ehitatud hilisklassitsistlikus stiilis. Praegu on mõis eravalduses, säilinud on ka mõned kõrvalhooned.


Rakveres tegimegi siis kiire Põhjaka tiiru ning väljusime sealt Hessi kraamiga, sest nälg oli t o h u t u. New Yorker tootis veel Amisu Jeansi teksakorseti, (15 eeguse) kaelakee ja lipsukesega käevõru.
Minu meelest on kõige ägedam leida New Yorkerist asju, mis algselt on maksnud näiteks 479.- EEKU ja nüüd 77.50 nagu näiteks see korsett. Ulme, millised summad asjadele ikka otsa laotakse...
Kuid see selleks, pärast söömist saigi Jõgevale tagasi sõidetud, et ka seal mõningate toimetustega ühele poole jõuda.

päeva outfit: topp - Dubster, second hand; seelik - Guess Jeans; dressikas - Hooch, second hand; sandaalid - Tamaris; päiksekad - Seppälä.

21. august - Kõigepealt läks Erik Järvakandisse, seejärel mina oma mampsi ja papsi juurde ning sealt juba linna sekkaritiirule. Endale ei leidnud ma mitte kui midagi, aga Erikule kokku "tervelt" 10.- EEGU eest kaks kena särki (üks neist Zara).

Põhiline osa minu päevast kulus aga kuuri värvimisele. See tundus justkui võimatu missioon, sest värvitav pind oli niiiii suur! Lõpuks sain õnneks kogukama külje värvitud ja tegelesin natuke ka välisukse piidaga.
Päev möödus igatahes kiiremini kui linnutiivul!

8 comments:

 1. erik tegi draamat? :D

  ReplyDelete
 2. hm, kui ma nüüd õigesti mäletan, siis ta konkreetselt põhjustas seda, tõepoolest :P

  ReplyDelete
 3. mis tal siis nii draamavääriline oli? :D

  ReplyDelete
 4. see oli ilmselt mingi teema kuskile minekuga seoses.. et me pidime midagi tegema, aga siis ta hüppas alt ära jälle.. tüüpiline, noh :D

  ReplyDelete
 5. :D naljatilgad olete kahekesi. ilus korsett muide! (jäi enne mainimata)

  ReplyDelete
 6. ei olnud naljakas tol momendil (mul vähemalt :D), aga eks kõigega annab harjuda :P
  ja korseti koha pealt olen nõus sinuga (muide, kas sa seda ka kuulsid, mis mu kreeta kingadega juhtus?)

  ReplyDelete
 7. jaa, su ema rääkis, et mingid kreeta kingad ja siis ma mõtlesin kohe, et õu nõu minu meelest sa ei ostnud sealt mingeid muid kingi peale nende ühtede rihmikute... täitsa surnud siis?

  ReplyDelete
 8. hetkel viibivad kingsepa juures, sest pärast esialgse ahastushoo vaibumist tuli mul mõte, kuidas neid veidi ümber teha ja edasi kanda.. vähemalt kingsepp oli lootusrikas ja kolmapäeval peaks teada saama tõe :D

  ReplyDelete