3.11.10

16.10, seitsmes päev - Rannamõnud Kreeta moodi

Kuna päike siras suurelt üle kogu taeva, sai kohe pärast sööki mere äärde mindud. Päevitamine, megasuured lained, ujumine ja niisama lebo (eel)viimase päeva puhul. Muu hulgas sai järele proovitud ka eriti tugeva mullilisandiga sisebassein (ma nägin kõvasti vaeva, et basseini äärest kinni hoida ja mitte minema hõljuda). See spa-teema oli üldse väga mõnus.
Igatahes, mingil hetkel ootas ees järjekordne (ja ühtlasi ka viimane) Missiria-Platanes-Adelianos Kampose tripp, et veel viimased ostud teha.

Õhtu tipphetkeks osutus aga ilmselgelt kohvripakkimine, mis oli minu meelest j u b e, sest nagu arvata võis, oli võrreldes Eestist tulekuga asju vähemalt poole võrra juurde tekkinud. Ma nägin hirmsat vaeva, et kogu see kraam kohvrisse-kottidesse enam-vähem normaalselt ära mahutada. Lõpuks läks ka õnneks...jei.
No ja loomulikult ei saanud ju normaalsel ajal magama minna, sest hakkasime isaga Vitali Klitschko ja Shannon Briggsi poksimatši vaatama. See oli vinge ja võitis muidugi Klitschko, kellele ka mina pöialt hoidsin. Ühtlasi tähendas see, et magama sai mindud alles kella 2 paiku (äratus 6.30!!).

Nüüd aga veidi teavet mainitud paikade kohta:
  • Missiria - paikneb 3 km kaugusel Rethymnost idas, on põhiliselt turistide külake, mahutades erandina ka väheseid kohalikke. Kuna küla on mere lähedal, omab see ka ilusat pikka liivaranda.
  • Platanes - Rethymnost ida pool 5 km kaugusel, keskmise suurusega puhkuse-sihtkoht. Veel 20 aastat tagasi oli Platanes vaid Rethymno silmapaistmatuks eeslinnaks, kuid kahe viimase dekaadi jooksul on tänu ilusale pikale liivarannale ning luksushotellide nagu El Greco ja Creta Palace tulekule kõvasti arenenud. Siiski puuduvad Plataneses olulised vaatamisväärsused. 
Platanese rand on aga koduks merikilpkonna (Caretta Caretta) munadele (mul õnnestus isegi veidi raha nende heaks annetada). Nende pesad on tähistatud ja suveõhtutel on sealses rannas käimine keelatud, et mitte häirida kooruvaid kilpkonni. Beebikilpkonnad leiavad tee merre kuuvalguse abil ning igasugused muud valgused (näiteks lõkkevalgus) võivad kilpkonni eksitada.
Plataneses asub ka Lidli supermarket, nagu eelenevalt maininud olen. Kreeta kohalike supermarketite kõrgete hindade tõttu käivad paljud seal elavad võõramaalased Platanese Lidlis shoppamas.
  • Rethymno - Kreeta linn umbes 40 000 elanikuga, pindalaga 126,5 km². Ehitati küll antiikajal (iidne Rhitymna ja Arsinoe), aga siiski ei suutnud Rethymno võistelda Kreeta keskuse tiitli eest. Samas oli piisavalt tugev, et toota oma münte ja säilitada linna kasv. Tänapäeva vanalinn (palia poli) on peaaegu täielikult ehitatud veneetslaste poolt, olles ühtlasi üks paremini säilinud vanalinnu kogu Kreetal. Ka suur Veneetsia kindlus Fortezza on üks paremini säilinuid Kreetal.

2 comments:

  1. nii sinine, nii ilus..

    ReplyDelete
  2. mul endalgi tekkis täielik nostalgia ja selline kergelt kodune tunne kreeta suhtes.. :)

    ReplyDelete