6.11.10

17.10, kaheksas päev - Tagasi Eestisse

Lahkumispäev, ehk täpsemalt äratus juba kell 6.30, hommikusöök 7.15 ja bussi peale 8.10 ning siis juba umbkaudu pooleteisetunnine sõit Heraklioni lennujaama.
Heraklioni lennujaam "Nikos Kazantzakis" või ka Heraklioni rahvusvaheline lennujaam on oma lennuliikluse tiheduselt Kreekas teisel kohal. Nime sai lennujaam tuntud autori Nikos Kazantzakise järgi ja paikneb 4 km kaugusel keskusest, Alikarnassoses.
2015. aasta turistihooaja alguseks peaks valmima uus lennujaam uude kohta - Kastellisse. Projekti maksumus ulatub ühe miljardi euroni ja rahastatakse mööndustega 35 aasta peale.
Uus lennujaam peaks aasta jooksul vastu võtma hinnanguliselt 5 kuni 10 miljonit reisijat, asendades "Nikos Kazantzakise" lennujaama Heraklionis, mis lõpetab opereerimise uue avamisel Kastellis.

Kui nüüd veel lennujaamast rääkida, siis see oli hoopis teistsugune kui Chanias: keerulisem ja suurem, s.t. kõigepealt tuli kohvrid kaaluda ja saime piletid, siis liikusime x-ray tsooni, et kohvrid ära anda, seejärel turvatsooni, kus tsekiti ka käsipagasit ja muud sellist ning alles siis võis lennuki pardale pääsemist ootama asuda. Muu hulgas suutsin oma (okei, mitte päris minu) kohvril ühe ratta murda, aga see selleks, kohver oligi ju lahkumisel ligi 10 kilo raskem kui saabudes.
Oodata ei tulnud kaua ja varsti saigi kogu oma kraamiga lennukisse (enne veel väike tax free shoping muidugi). Ja peagi saabus minu lemmikosa lendamise juures - kiirendus ja õhkutõus... mõnus. Aga Kreetaga oligi selleks korraks taaskord kõik ja ees ootasid Eesti õhuruumi avarused ehk siis lend üle mandri-Kreeka, Rumeenia, Bulgaaria, Leedu, Läti (eelnevalt mainitud ligi 2700 km).

2 comments:

  1. Mõnusmõnus. Tundub, et läks asja ette. Endal tuli ka reisimisisu su pilte ja jutte lugedes ; )

    ReplyDelete
  2. pidi minema ju :P aga tõesti, ka minu reisimisisu pole mitte kuskile kadunud. iga kell läheks kuskile põnevasse kohta :)

    ReplyDelete