29.11.10

Doghouse (2009)

On the p*ss. On the pull. On the menu.
Doghouse on 2009. aastast pärinev brittide õuduskomöödia(-rohket veristamist sisaldav film). Režissööriks Jake West (Pumpkinhead: Ashes to Ashes (2006), peaosades näiteks Danny Dyer, Noel Clarke ja Stephen Graham (Public Enemies (2009) ning veel terve rida tegelasi, kes minu jaoks suhteliselt vähetuntud on (et mitte öelda päris tundmatud).

Lühidalt filmi sisust: Vince (Graham) elab abielulahutust raskelt üle. Ta on sügavas depressioonis, kuid sõbrad pole teda veel päris maha kandnud. Oma naisteprobleemidegagi kimpus sõpruskond veab Vince'i siiski tõelisele nädalalõpujoomingule maale.
Saabudes Moodley-nimelisse külakesse, kus naiste arvukus ületab meeste oma kolmekordselt, leiavad kutid end puhkamast külas, mida juhivad psühhopaatidest mõrvarlikud nais-zombid, keda saadab isu värske meesteliha järele.

Midagi taolist ma ausalt öeldes varem näinud ei olegi. Nimelt on Doghouse film, mis on üheaegselt nii naljakas, rõve kui ka omamoodi traagiline.
Ja kui alguses tundus, et keegi surma ei saa, siis lõpuks muutus olukord vastupidiseks ning meeste ridu kahandati nais-zombide poolt ikka märkimisväärselt.
Zombid ise olid küll ilged, aga mitte hirmuäratavas, vaid pigem koomilises mõttes ning parema ettekujutuse andmiseks lisan siia loomulikult ka mõningad pildid, kuid esindatud olid tõesti igasugused naistüübid, alustades põduratest vanamutikestest ja lõpetades pulmarüüs preiliga.

Samuti ei saa mainimata jätta, kui lollide ja kergemeelsetena on kujutatud filmi meeskangelasi, kes olid tõesti justkui kilplased, välja arvatud mõned üksikud asjalikumad situatsioonid.
Lõpplahendus oli muidugi üpris kihvt ning tõestab täielikult meeskangelaste eelnevat kirjeldust, aga ilmselgelt on see kõik taotuslik, naerutamaks vaatajat veelgi enam. Kõige õigem ongi Doghouse'i puhul kasutada terminit omapärane, sest just selliselt kõnealune film mõjub. 6,5/10

 

0 opinion(s):

Post a Comment