11.11.10

Easy A (2010)

Let`s not and say we did.
Easy A on 2010. aasta romantiline komöödia, mille on kirjutanud Bert V. Royal ja lavastanud Will Gluck (Fired Up - 2009). Osaliselt on film inspireeritud romaanist "Tulipunane kirjatäht" ja selle võtted toimusid Ojais, Californias (Ojai - linn Ventura Countys, Californias).

Gümnasist Olive Penderghast (Emma Stone - Zombieland - 2009) langeb kooli "kuulujutuveski" ohvriks, valetades oma parimale sõbrannale Rhiannonile (Alyson Michalka - sari Hellcats - 2010) kokku loo nädalavahetuse kohtingust väljamõeldud esimese kursuse kolledžiõpilasega. Kuuldused Olive´i "lodevast seksuaalelust" levivad kulutulena ja oma üllatuseks tervitab neiu kogu seda tähelepanu. Kui ta nõustub aitama kaasõpilaste poolt kiusatud homoseksuaalset sõpra, teeseldes, et nad magasid, langeb Olive´i maine totaalselt väärtusetusse seisundisse ja neiu maailm hakkab kontrolli alt väljuma.
Aidates üha rohkemaid klassikaaslasi laienevad ka valed ja Olive peab leidma võimaluse oma au päästmiseks enne kui kooli usufanatt Marianne (Amanda Bynes - Sydney White - 2007) laseb ta välja visata ning kaob Olive´i võimalus oma õnneni jõuda.


Need, kes arvavad, et tegemist on tüüpilise noortekomöödiaga, eksivad täielikult, sest Easy A on midagi enamat - andekas ja teravmeelne. Emma Stone teeb siinkohal fantastilise etteaste, tõestades, et mitte kõik taolised filmid ei ole (pigem) mõttetud ja üheülbalised. Peale suurepärase näitlejakunsti valdamise võib filmis näha Emmat kandmas erinevaid (peaaegu) maailma kõige ägedamaid kingapaare.

Üldse oli iga karakter üpris viimasepeal välja kujundatud ning see pakkus suurt vaatamisrõõmu (näiteks Olive´i isa Dill (Stanley Tucci - The Lovely Bones - 2009) ja ema Rosemary (Patricia Clarkson - Shutter Island, 2010). Tavaliselt on ju rõhk asetatud mõnele põhitegelasele, kuid seda enam oli meeldiv kogeda, et võib näha ka näiteks seitset või veel rohkematki kihvti karakterit, kel on igaühel just isemoodi "kiiksud" küljes.
Ja tegelikult on ju (vähemalt mingis mõttes..) tegemist vägagi realistliku filmiga, sest kes siis ei teaks, mida tähendavad kuulujutud ja milliseid mõõtmeid need võtta võivad ning kui nõme on ainult kõmujuttude põhjal kellegi kohta "adekvaatset" arvamust kujundada. 10/10
Pisike osa mu lemmikmonoloogidest-dialoogidest filmis:

Brandon: Is there an Olive here?
Rosemary: There´s a whole jar of them in the fridge!
***
Mrs. Griffith: [about Micah] He´s not the sharpest Christian in the bible.
***
Olive Penderghast: [to Brandon as she takes off her panties] Relax. Jesus. What is with you gays? Are you really that repulsed by lady parts? What do you think I have down there? A gnome?
***
Brandon: [to Olive] So, what´s with your new look? It´s very whore couture.

0 opinion(s):

Post a Comment