30.12.10

Let Me In (2010)

Innocence dies. Abby doesn't.
Chloë Grace Moretz (Kick-Ass'i Hit Girl) mängib peaosas Abby't, salapärast 12-aastast, kes kolib Oweni (Kodi Smit-McPhee, The Road) kõrvalkorterisse. Owen on sotsiaalselt väljatõrjutud väike poiss, keda koolis julmalt türanniseeritakse. Oma üksinduses loob Owen uue naabritüdrukuga sügava sideme, kuid paratamatult märkab poiss, et Abby ei sarnane mitte kuidagi teistele inimestele Oweni elus.
Kui talvist New Mexico linna haarab õõvastavate mõrvade seeria, peab Owen silmitsi seisma reaalsusega, et see pealtnäha süütu tüdruk on tegelikult metsik vampiir.

Tontlik ja provotseeriv thriller Let Me In on kirjutatud ja lavastatud filmitegija Matt Reeves'i (Cloverfield) poolt, põhinedes müügihitist Rootsi romaanil Låt den Rätte Komma In (Let The Right One In), mille autoriks John Ajvide Lindqvist, ja kõrgelttunnustatud samanimelisel filmil. Let Me In tähistab legendaarse Briti õudusfilmide tootja Hammer Films'i tagasitulekut, olles üle 30 pika aasta esimene film, mis stuudiost välja tuleb.
Peaosades astuvad üles Chloë Grace Moretz (Kick-Ass), Kodi Smit-McPhee (The Road), Oscar'i nominent Richard Jenkins (The Visitor), Elias Koteas (Shutter Island) ja Cara Buono ("The Sopranos").
Owen: Do you want to go steady?
Abby: What do you mean?
Owen: Do you want to be my girlfriend?
Abby: Owen, I'm not a girl.
Owen: You're not a girl? What are you?
Abby: I'm nothing.
Owen: You know, it's ok if you don't want to be my girlfriend. You don't have to make stuff up.
Abby: Can't we just keep things the way they are?
Owen: Yeah, fine. Whatever.
John Ajvide Lindqvist on öelnud just nii:
"I might be the luckiest writer alive. To have not only one, but two exellent versions of my debut novel done for the screen feels unreal. Let The Right One In is a great Swedish movie. Let Me In is a great American movie. There are notable similarities and the spirit of Tomas Alfredson is present. But Let Me In puts emotional pressure in different places and stands firmly on its own legs. Like the Swedish movie it made me cry, but not at the same points. Let Me In is a dark and violent love story, a beautiful piece of cinema and a respectful rendering of my novel for which I am grateful. Again."

Kuigi sõnadest jääb siinkohal ilmselgelt väheks, on vist kõige õigem tsiteerida John Ajvide Lindqvisti. Let Me In on tume ja vägivaldne armastuse lugu, ilus kinoteos.
Chloë Grace Moretz'i ja Kodi Smit-McPhee' näitlejameisterlikkus on lihtsalt võrratu ja naelutab pilgu ekraanile ning ei lase seda enne filmi lõppu kõrvale pöörata. Kohe kindlasti ei ole tegemist näiteks sellise (niivõrd kuivõrd tüüpilise) vampiirifilmiga nagu Twilight ja ma soovitaks Let Me In'i kõigile, kellele meeldivad sügavama sisuga filmid.

Abby ja Oweni omavaheline siiras noor armastus on imetlusväärne, samas kui vastukaaluks on tüdruk verehimuline vampiir ning poissi alandatakse ja piinatakse koolikaaslaste poolt julmalt.
Filmi lõpp-lahendus meeldib mulle samuti väga, sest hoidsin pöialt, et need kaks kas või kuidagi kokku jääks. Igasugune muu variant olnuks südantlõhestav.
Ma arvan, et Let Me In on parim film, mida 2010. aastal näinud olen. See emotsioon on jäänud püsima ka pärast arvestatava aja möödumist. 10/10

0 opinion(s):

Post a Comment