25.9.10

28.-29.08 - 59

28. august - Pärast torisemist täis hommikut sättisime end Tartu poole teele, esimeseks sihtpunktiks Tasku ja Cinamon, kus vaatasime paroodiafilmi Vampires Suck, mille kohta saab taaskord lugeda eraldi filmipostitust (siit). Pärast kolasime veel veidi poodides, kuna ma pidin šampoonishopinguga tegelema. Lisaks leidsin Reserved´ist ühe kihvti soodsahinnalise pihavöö.

Tegime veel kiire drive in-i, taustaks pidev vihmasadu, ning seejärel hakkasime Jõgeva poole vurama, tehes ühe lisapeatuse Raigastvere vaatetorni juures. See asub Raigastvere voore järsul nõlval ning vaatetornist avaneb kaunis vaade vooremaastikule ja järvedele.
Klõpsisime pilte, vaatasime veidi niisama ringi ja saigi kodulinna tagasi pöördutud. Väikesed peatused Maximas ja mu vanemate juures ning seejärel juba kompotiralli kodus (ploomikompott Amaretto likööriga). Ja ma olin niiiii väsinud!

jakk - Voice of Europe, second hand; pluus - George, second hand
seelik - Amisu; kingad - Din Sko.

29. august - Terve rivi koduste toimetamiste kõrval tegin maal väikese tasuta shopingu, mille tulemus oli üllatavalt edukas: 2 jakk-pluusi, lühikesed püksid, mantel, 2 seelikut, vöö. Sügiseks on küll igasugune varustus olemas nüüd. (kuna pildid asuvad veel kaamera-avarustes, lisan need järgmise postituse alguses..)
Kokanduse poole pealt valmistasin esimest korda õunavormi ja kuna seda on niivõrd lihtne teha, lisan siia ka retsepti, mida soovi korral rakendada saab. Soovitan igatahes.

20.9.10

23.-26.08 - 58

23. august - Kunagi õhtuhämaruses lõpetasin oma suurprojekti - kuurivärvimise. Nüüd on värskenduse kätte saanud nii keldrikorruse aknad, majaesine välisuks kui ka seesamune kuur, mis nägi muidu ikka väga luitunud välja. Ühesõnaga - edusammud.
Pärast küpsetasin valmis ka ühe kohupiima-virsikukoogi ning kuigi kohupiimakoogid ei ole tegelikult päris minu eriala, sai see vägagi maitsev. Võis igati rahule jääda.

24. august - Pärast tööd pidime Erikuga kiire Tartu-otsa tegema, aga veel enne seda õnnestus mul midagi "suurepärast" korda saata... Nimelt lendasin kivitrepil peaaegu ninali (täiesti madalate, kontsata kingadega), lõpetades (õnneks?) siiski vaid suure varba "lömastamisega". See oli umbes sama valus nagu siis, kui kunagi oma pöidla ukse vahel peaaegu puruks pressisin. Vaatamata kõigele komberdasin kuidagi autosse ja kimasin veel Tartussegi.
Kunagi, umbes paari tunni pärast, hakkas valu vaikselt hääbuma ja oli lõpuks juba minimaalne. Seekord läks veel hästi.

Tartu asjaajamistega korras, hüppasime läbi pardikast, kus sai veidi tasuta shopingut harrastatud. Kaup oli isegi üle ootuste asjalik ja ilus, nii-et leidsin päris mitmeid riidetükke (2 kampsunit, 2 kleiti, 2 topikest, Gucci t-särk, sall + Eriku kraam erinevate särkide näol). Loogiline ju, et enne suurt garderoobi korrastamist tuleb sinna veel täiega "uusi" asju lisada! (küll küllale liiga ei tee - ütleb ju nii vana rahvatarkuski)


25. august - Vaatasin pärast tööd veel korra teravama pilguga üle eelmise päeva Lapimaa-riidekraami ja tegin mõned nii-öelda lisaleiud (Fred Perry sviiter, teksaseelik, topp, triiksärk).

Kunagi hilisõhtul valmistasime Erikuga oma esimesed kompotid. Nimelt siis õunakompotid kerge kaneelilisandiga. Ei olnudki midagi keerulist ega üle jõu käivat ning järgmisena on plaanis ploomikompotte meisterdada.


3 kg õunu (meie kasutasime suures osas valgeid klaare, aga hulgas oli ka mõni muu tundmatu (talve)õun);
1,5 l vett;
2 kaneelipulka;

Siirupi valmistamiseks lase vesi pliidil keema, lisa suhkur ja kaneelipulgad ning sega seni, kuni suhkur lahustub. Tõsta tulelt ja lase veidi jahtuda.
Lõika puhastatud (koorega) õunad sektoriteks, eemalda südamikud. Lisa õunasektorid siirupile ja kuumuta 80 kraadi juures ca 5-10 minutit ehk seni, kuni õunad on kergelt pehmed.
Seejärel aseta õunasektorid ettevalmistatud purkidesse, tõsta kaneelipulgad kõrvale ja vala kuum siirup õuntele. Sulge kaaned koheselt ja tõsta purgid tagurpidi rätikule jahtuma.


26. august - Õhtul pimedas Elvisega välja minnes nägin maja taga muru peal midagi veidrat... Alguses ei jaganud üldse asja, aga siis taipasin, et see on siil! Ilmselt meie siilikene, kes majanurgas mõnusat talveund oli maganud möödunud talvel.
Elvis oli pöördes, nii-et tema toimetasin ma tuppa, kust haarasin fotoka ja asusin pilte klõpsima. Siil oli üllatavalt julge ja ei põgenenud mitte kuskile ning lasi endast terve rea pilte teha. Mulle tohutult meeldivad need pisikesed tegelased!

15.9.10

20.-21.08 - 57

20. august - Tripipäev
Erik pakkus välja variandi külastada Neeruti maastikukaitseala ning selles suunas me sõitma hakkasimegi. Pealegi polnud me juba tükk aega ühte korralikku trippi ette võtnud.

Kõigepealt peatusime Lasila mõisa juures ja see oli tõeliselt kaunis vaatepilt - justkui mõnest vastava ajastu filmist.
Lasila mõis asutati 17. sajandil, mil see eraldati Vohnja mõisast. 19. sajandi algul oli mõis von Baeride omanduses ja seal veetis osa lapsepõlvest ka maailmakuulus bioloog Karl Ernst von Baer. Mõisa viimane omanik enne 1919. aasta võõrandamist oli Ernst von Renteln.
Hoonel on nii neogooti kui ka neorenessansi sugemeid ning selles asub Lasila Põhikool. Tiigi ümber - peamiselt teisele poole auringi - koondusid ka mõisa tähtsamad kõrvalhooned, mis on aga tundmatuseni ümber ehitatud.
Küll nendel lastel alles veab, kes seal koolis käia saavad...


Edasi kulgesimegi Neeruti maastikukaitsealale, mis asub Lääne-Virumaal Kadrina vallas (kaitseala moodustati 1957.a.). 1272 ha suuruse kaitseala kaitse-eesmärgiks on Pandivere kõrgustiku põhjaosas asuvate Neeruti mägede ja nendevaheliste järvede kaitse. Säilitamist vajavad ka sealsed liigirikkad metsad ning soostunud alad.
Oma praeguse nime on Neeruti saanud kunagise mõisniku Nierothi järgi, varasemal ajal tunti kaitseala hoopis Kreutzwaldi pargi nime all.

Neerutile iseloomulikud oosid, mõhnad ja järved on tekkinud mandrijää taandumisel umbes 11 000 aastat tagasi ning Neeruti tekkelugu on oma tõlgenduse saanud ka rahvuseeposes Kalevipoeg.
Kaitseala suurimaks järveks on 3,2 ha suurune ja 7 m sügavune Tagajärv, mis koos 2,7 ha pindala ja 4,1 m sügavuse Eesjärvega olevat Kalevipoja hobuse neerude poolt maapinnale tekitatud lohud (kunagi on olnud tegu ühe suure veekoguga). Tagajärv on selgeveelisem ja külmem ning sobilikum elupaik kaladele ja supluskoht inimestele. Eesjärve tihe veetaimestik ning hõljuv muda muudab selle ujumiseks kõlbmatuks.

Seiklesime Neeruti radadel pea tund aega, avastades sealt muuseas näiteks Tornimäe ja ühe väga kihvti vabaõhulava (mis osutus ideaalseks päikesevõtukohaks, haha). Isegi ilm oli vahelduseks (sügiseselt) kaunis, kuigi natuke draamat sai ka jälle..


Enne Rakverre sisse põikamist sõitsime Mädapea mõisa juurde (kas pole mitte võrratu nimi?).
Mädapea mõis on esmamainitud 1425. aastal. 1850. aastal valminud ühekorruselise mõisa peahoone on ehitatud hilisklassitsistlikus stiilis. Praegu on mõis eravalduses, säilinud on ka mõned kõrvalhooned.


Rakveres tegimegi siis kiire Põhjaka tiiru ning väljusime sealt Hessi kraamiga, sest nälg oli t o h u t u. New Yorker tootis veel Amisu Jeansi teksakorseti, (15 eeguse) kaelakee ja lipsukesega käevõru.
Minu meelest on kõige ägedam leida New Yorkerist asju, mis algselt on maksnud näiteks 479.- EEKU ja nüüd 77.50 nagu näiteks see korsett. Ulme, millised summad asjadele ikka otsa laotakse...
Kuid see selleks, pärast söömist saigi Jõgevale tagasi sõidetud, et ka seal mõningate toimetustega ühele poole jõuda.

päeva outfit: topp - Dubster, second hand; seelik - Guess Jeans; dressikas - Hooch, second hand; sandaalid - Tamaris; päiksekad - Seppälä.

21. august - Kõigepealt läks Erik Järvakandisse, seejärel mina oma mampsi ja papsi juurde ning sealt juba linna sekkaritiirule. Endale ei leidnud ma mitte kui midagi, aga Erikule kokku "tervelt" 10.- EEGU eest kaks kena särki (üks neist Zara).

Põhiline osa minu päevast kulus aga kuuri värvimisele. See tundus justkui võimatu missioon, sest värvitav pind oli niiiii suur! Lõpuks sain õnneks kogukama külje värvitud ja tegelesin natuke ka välisukse piidaga.
Päev möödus igatahes kiiremini kui linnutiivul!

12.9.10

13.-19.08 - 56

13. august - Kunagi pärast tööpäeva (ja -nädala) lõppu tuli Heigo mulle külla. Kõigepealt tsillisime natuke aias, sest mul oli pooleli maltsahävitus ja mahakukkunud ploomide-õunte korjamine nii-öelda närvirahustuseks (13. ja reede ei saagi ilmselt kerge olla, haha).

Mingil hetkel pakkisime aga Elvise mu Saabi (Heigo auto on liiga "heas" korras...), võtsime Jaama poest jäätist-jooki ja läksime Laiuse lossi varemetesse (tegelikult ordulinnuse varemed) pilte klõpsima. Muide, alpinistid on varemeid kasutanud mägironimise harjutamiseks (pärast surmaga lõppenud õnnetusjuhtumit ei kasutata enam selleks otstarbeks). Pildiringid tehtud, lahkusime sealt ja suundusime Pedja jõe äärde, et Elvis ujuma viia. Kõige ägedam oli muidugi see, kuidas ta konkreetselt pommi hüppas. Naersime Heigoga kõhud kõveras, aga Elvis vist jäänukski sinna jõevette suplema ja möllama.
Siiski kulgesime minu juurde, et veel paar sõna juttu rääkida, ning Heigo suundus varsti Põltsamaale ja mina jäin ootama üsna pea saabunud Erikut.


15. august - Esimese asjana vaatasin lõpuni filmi Kick-Ass, mida olin juba eelnevalt proovinud kaks korda vaadata, kuid iga kord mõnusalt magama jäänud. Tegemist ei olnud üldse igava filmiga.. pigem vastupidi, aga sellest saab lugeda juba eraldi postituses.

Järgmiseks kimasime Tartusse, et sealt üht koma teist vajalikku soetada. Eeden, Ehituse ABC, Zeppelin, Lõunakas, Kaups, drive in - see oligi vist kõik ning kreemide ja muude vedelike kõrval leidsin lõpuks kingad, mida põhimõtteliselt terve suve otsinud olin, jee! Tamarise omad, beežist seemisnahast, maailma kõige mugavamad.
Lindexi odavad ujumisriided suutsid ka midagi pastelset toota.
Lõpuks hakkas tugevat padukat sadama ja välk sähvis, kuid Jõgevale jõudes oli kõik juba ilus ning päikeseline, seega lakkisin välisust ja Erik tegeles rõduga, mida me samuti renoveerime.
Uus tuba hakkab ka juba valmis saama, enam pole palju jäänud on nüüdseks põhimõtteliselt valmis. Sügis saab tõenäoliselt üpris koristamisrohke olema, sest planeerin kogu oma riide- ja jalatsimägede läbivaatamist. See saab muidugi tõeline katsumus olema..

pluus - Mary Quant, second hand; seelik - Guess, second hand; sandaalid - Tamaris; kaelakee - ilmselt Lõunaka Maksimarket


19. august - Septembrikuusse planeeritud reisiplaanid muutusid enam-vähem sajaprotsendiliselt, aga eks siis lähiajal selgub, mis tegelikult saab või ei saa üldse... Midagi peab ikka saama, see on fakt!

Lühendatud tööpäev võimaldas mul aga ühte head sekkarit külastada. Tulemus: musta värvi H&M-i kleit sügiseks ning jällegi musta värvi Ralph Laureni pluus (selle kuulsa Ameerika moedisaineri kohta saab rohkem lugeda SIIT!). Vedas mul, kuigi natuke veider oli korraga ainult musta värvi rõivaid soetada. Samas, sügiseks sobib must ideaalselt, on ju ka ilmad enamasti vastavalt jäised ja tuulised.


PS. Totaalselt ajast ja arust teema, aga kuna mul on pildimaterjal olemas, siis lisan siia postitusse ka 11. juulil tasuta shopingult saadud asjad.

9.9.10

08.-11.08 - 55

8. august - Kohe päeva alguses trippisime Rakveresse (ehitus)shopingule. K-Rauta, Bauhof ja Põhjakeskus, ning sellega kõik piirduski. K-Rautast metallpindade värv, porivaip, radiaatorivärv... Bauhofist lülitid, plaadid esikusse, stepslid...+veel muu kraam, mida ma loetlema ei hakka.

Kuna Põhjakeskus toodab a l a t i, siis ei saanud ka nüüd erandit sündida, nii-et soetasin superhindadega Amisu seeliku, Fishbone´i teksavesti ja Lady Gaga T-särgi. Olen nende asjadega rohkem kui rahul, sest paremaid või ägedamaid ma mitte kuskil üldse ei näinudki. Õnnelik mina.

Erik tegi Hessis välja mulle ja kunagi hakkasime Jõgeva poole tagasi liikuma, aga enne veel käisime Porkunis (küla Lääne-Virumaal Tamsalu vallas), kuhu ehitatakse praegu uut koolimaja. Tõeliselt armas väike külake kõige vingemate vanade ehitistega.
Jalutasime natuke ringi, klõpsisime mõned pildid ja suundusimegi koju tagasi, et siis: 1. sireleid, toomingat ja vahtrapuud pügada; 2. aknaraame värvida; 3. karusmarju korjata; 4. kände juurida; 5. Jänksiga tegeleda... ja 6. kogu oma kraamiga tormi eest tuppa põgeneda.. Polnud sellist piksesähvimist veel näinud, aga õnneks ei saanud meie aed/elamine mingeid kahjustusi (naabrinaisel murdus näiteks suur õunapuu).

Kokkasime hoopis, et Eriku sünnipäeva tähistada. Omatehtud värske puuviljaleib, Havai grill-liha ahjukartulitega, kurgi-sibula-tomati salat, erinevad rullbiskviidid, rummipallid ja muidugi imemaitsev Dreameri šampa, nii-et toitu jätkus küllaga.
Vaatasime ka filmi The Last Song, kuid Erik loobus sellest ja ega minagi just vaimustuses polnud, kuid pidasin siiski lõpuni vastu ning vajusin alles pärast unne, vihmasabin akna taga krõbistamas.

topp - Tommy Hilfiger; teksaseelik - Bik Bok, second hand
kingad - Tamaris, Kreeta saarelt; päiksekad - Seppälä.

9. august - Peretuttav tõi värsket sekkarikaupa ning see sai tähendada vaid üht: s h o p i n g ! Kõigepealt korjasin endale umbes seitse asja, kuid lõpuks soetasin vaid need kaks, mida tõeliselt tahtsin: DIVIDED´ kleit sinise+mustaga (olin sellist endale umbes pool aastat soovinud, nii-et lucky me) ja Cherokee 3/4 säärepikkusega teksad sügiseks (sellised, (või) kas või sarnased püksid puudusid minu garderoobist täielikult).

Kunagi, kui veidi sügisepoolsemad ilmad saabuvad, tuleb hakata garderoobi-riidekappi koristama ja sorteerima ning vot see saab alles suur ettevõtmine olema, sest käesoleva aasta suve jooksul ei ole ma mitte vähe garderoobitäiendust saanud (enamik sellest siiski õnneks tasuta või väga-väga odavalt). Korraks mõtlesin isegi ülejäägid müüki panna, aga eks näis, mis sellest ideest saab ja kas leidub aega ning viitsimist asjaga tegeleda.


10. august - Valmistasin õhtusöögiks (esimest korda) kapsa-hakkliha-hautist, mis on nüüd mu lemmikroogade hulgas.
Kogused valisin tunde järgi, kuid kõik maitses ideaalselt.

400-500g värsket kapsast
400g hakkliha
1 sibul
1 küüslauguküüs
1 puljongikuubik
koduõlut, vett (vastavalt soovile, kuid mina lisasin neid kokku umbes liitri jagu)

1. Haki sibul ja küüslauk ning prae hakklihaga koos pannil läbi.
2. Haki kapsas ja pane koos hakklihaga potti hauduma.
3. Sega läbi ja vala peale puljong. Lase haududa, kuni kapsas on pehmenenud. Maitsesta soola ja pipraga (mina kasutasin kreekapärast hakklihamaitseainet, Itaalia ürdisegu ning mingisugust igapäevamaitseainet). Puljongit (vesi+puljongikuubik) lisasin umbes pool liitrit ning koduõlut veidi alla selle.
Soovitan soojalt! (igas mõttes, haha)


11. august - Lõunapausi jooksul sai üks armas sekkarileid tehtud: nimelt mummuline lipsukestega jakilaadne asjandus firmalt Joelle. Ma lihtsalt ei saanud seda poodi jätta.
Õhtul jälle kokkasin: pastat ja õuna-rosinakooki. Koogiretsept on väga lihtne ning vabalt sobivad ka hapukad oma aia õunad, mida ma kasutasingi ja tulemus sai viispluss maitsev. Taaskord soovitan.