4.2.11

Chloe (2009)

If the one you love was lying to you, how far would you go to find out the truth?
Chloe on 2009. aastast pärinev erootiline thriller, mille režissööriks Atom Egoyan. Ühtlasi on tegemist uusversiooniga 2004. aasta prantsuse filmist Nathalie.... Peaosades saab näha järgmisi staare: Julianne Moore, Liam Neeson ja Amanda Seyfried. Stsenaariumi on kirjutanud Erin Cressida Wilson, põhinedes varasemale prantsuse versioonile, kus stsenaariumi autoriks Anne Fontaine.
2009. aastal teenis film auhinnanominatsioone Londoni Filmifestivalilt, San Sebastiáni Rahvusvaheliselt Filmifestivalilt ja Toronto Rahvusvaheliselt Filmifestivalilt.

Kui David (Liam Neeson-Taken-2008) magab maha oma kojulennu New Yorgist ja selle tulemusel ka sünnipäeva üllatuspeo, mille tema naine Catherine (Julianne Moore-Hannibal-2001) mehele korraldas, peab Catherine oma pettumuse ja kahtlused alla neelama ning ootusärevate külaliste juurde tagasi pöörduma.
Lugedes järgmisel hommikul Davidi telefonile ühe tema naisüliõpilase poolt saadetud sõnumit Catherine'i hirm kasvab.
Edukal paaril, Catherine'il, kes on arst, ja Davidil, kes on muusikaprofessor, on 17-aastane poeg Michael (Max Thieriot-Nancy Drew-2007) ning kõrvaltvaatajale näib kõik ideaalsena. Aga mõlema karjäär ja lapse kasvatamine on tekitanud abielus pingeid: suhe kannatab tugevalt kommunikatsiooni ning intiimsuse puudumise all.


Kaks nädalat pärast üllatuspidu on Catherine ja David sõpradega õhtusöögil ning Catherine kohtab restoranis ihaldusväärset noort naist nimega Chloe (Amanda Seyfried-Dear John-2010), kellega tal selle põgusa aja jooksul kohe klapp tekib. Oma laua juurde naastes jälgib Catherine huviga, kuidas Chloe ühele vanemale ärimehele läheneb.
Koduteel uurib naine lõpuks Davidilt, kas mees magas tahtlikult kojulennu New Yorgist maha, et sinna jääda ja oma üliõpilasega aega veeta. Kui mees seda aga eitab, teab Catherine, et on tabanud ta valelt.

Kahtlustades nüüd rohkem kui kunagi varem, et David teda petab, otsib Catherine üles Chloe ja palkab tüdruku Davidi truudust testima. Chloega regulaarselt kohtudes kuulab Catherine vägagi detailseid kirjeldusi Davidi ja Chloe' kokkusaamistest, sütitades seeläbi endas armukadedust ning äratades kaua peidus olnud emotsioone.
Peagi leiab Catherine end seksuaalse kire lõksust, sattudes seiklusesse, mis asetab tema pere suurde ohtu, kui ta Chloet õigel ajal peatada ei suuda.


Mõned faktid Chloe kohta:
  • Filmivõtted toimusid Torontos ja kaadrisse jäid nii mõnedki kuulsad kohalikud vaatamisväärsused: Allan Gardens (park+hoonesisene botaanikaaed), Cafe Diplomatico, Rivoli (baar, restoran ja esinemiskoht), CN Tower (kommunikatsiooni- ja uuringutorn)...
  • Filmis astub pisikeses rollis üles Eesti juurtega 1981. aastal Kanadas sündinud Kathryn Kriitmaa.
  • Liam Neesoni abikaasal Natasha Richardsonil juhtus mehe filmivõtete ajal suusaõnnetus. Neeson otsustas võtteplatsilt lahkuda, et hoolitseda oma naise eest, kes aga suri mõned päevad pärast õnnetust.
  • Anne Fontaine ütles, et on vägagi huvitatud Egoyani versioonist. Samuti lausus naine, et ta polnud rahul filmiga Nathalie..., sest kaks naispeaosatäitjat lükkasid tagasi Fontaine'i soovi arendada filmis lesbisuhet.
2010. aasta veebruaris kirjutasin siin sarjast Vampire Diaries, mainides, et pean Chloet kindlasti nägema (Chloe's on pisike roll ka Vampire Diaries'i Nina Dobrevil). Nüüd, peaaegu aasta hiljem on film vaadatud ja ma olen üllatunud. Nimelt on tegemist kohati üpris sürrealistliku teosega ja kuni lõpuni välja ei osanud ma isegi aimata, et kõigele just seesugune lahendus saabub.

Amanda Seyfried on väga mitmekülgne näitlejatar, suutes välja mängida igasugused rollid. Julianne Moore ja Liam Neeson on muidugi omamoodi legendaarsed (näiteks Moore'i roll Clarice Starlingina Hannibalis).
Mulle meeldivad puändid ja Chloe puhul ei tulnud pettuda. Samuti sai näha huvitavat sisekujundust ja mõnusaid linnapilte, vaatamisväärsusi. Kuna aga tegemist ei ole päris minu lemmikžanriga, siis maksimumi siit ei tule. 8/10

vasakult alustades: David (Liam Neeson), Catherine (Julianne Moore), Michael (Max Thieriot) ja Anna (Nina Dobrev).

0 opinion(s):

Post a Comment