7.2.11

Youth in Revolt (2009)

He Wasn't a Rebel Until He Found His Cause
Youth in Revolt (tõlkes: Mässav noorus) on 2009. aasta filmiversioon samanimelisest C.D. Payne'i romaanist. Režissööriks Miguel Arteta (The Good Girl-2002), peaosades Michael Cera (Juno-2007), Portia Doubleday (Legend of the Mummy-1997), Jean Smart (Garden State-2004), Steve Buscemi (Con Air-1997)...

Nick Twisp (Cera) on seksimõtetest vaevatud teismeline, kes perega puhkusel olles armub lootusetult Sheeni Saunders'isse (Doubleday). Sheeni on kaunis ja vabameelne tüdruk, aga perekond, geograafilised tingimused ning armukadedad endised kallimad näivad tegevat kõik, et neid kahte lahus hoida.

Olles inspireeritud Sheeni vabast vaimust hülgab Nick oma igava, etteaimatava elu ja loob mässumeelse alter ego - Francois'. Francois ei peatu mitte millegi ees, et olla koos Sheeniga, ja ta juhib Nicki hävitavale rajale ning isegi politsei eest põgenema. Kõigel sellel on aga ettearvamatud tagajärjed.


Youth in Revolt on taaskord üks sellistest filmidest, mida mul oli plaanis juba ammu vaadata (neid on tegelikult terve rivi...). Igatahes, nüüd on see vaadatud ja mulle film meeldis: mõnusalt kerge meelelahutus, mis sobib vaatamiseks ka kell üks öösel, sest selles ei ole igavaid kohti.
Kahtlemata oli minu lemmikuks Portia Doubleday mängitud Sheeni Saunders, kes lihtsalt oli selline teravmeelne ja aus: minu silmis super hästi välja mängitud roll.

Michael Cera karakter Nick Twisp oli aga tüüpiline ebakindel teismeline noormees, kes üle kõige soovis vabaneda oma süütusest. See oli lausa tema kinnisideeks. 
Oli veel üks äge tegelane: Nicki ja Sheeni' koer Albert, kes nägi vägagi omapärane välja. Sheeni ema Mrs. Saunders nimetas koera isegi Kerberoseks (vanakreeka mütoloogias Hadese koer).

Tegemist ei ole õnneks mõne tavalise armastuslooga ja just see muudabki filmi põnevaks, et toimuvad sündmused, mida poleks vähemalt mina ette aimanud. Niisiis, täitsa soovitaks vaadata nendel, kellel sellist kergemat laadi komöödiate vastu midagi pole. 8,5/10

0 opinion(s):

Post a Comment