13.4.11

19 - motivation

"Rikkad tüdrukud"
8. aprill - Ilus kella 6:06-ne äratus, millele juba varsti järgnes rongisõit Tallinna. Eesmärk - KIK-i infopäev algusega kell üks. Rongis avanes aga harukordne võimalus alustada ühe raamatu lugemist, mille ma tagasiteel ka lõpetasin :) Selleks teoseks oli noore saksa autori Silke Scheuermann'i novellikogumik "Rikkad tüdrukud", mis saavutas kiiresti tunnustuse nii lugejate kui kriitikute poolt ning iga lugu kõnealuses raamatus on ühe inimese illusioonidest, ootustest, armastusest, pettumistest. Ma ei olnudki varem midagi taolist lugenud ja jäin raamatuga absoluutselt rahule: ülimalt emotsionaalne teos, kusjuures, karakterite tunded kanduvad ilmselgelt üle ka lugejale... vähemalt mulle. Soovitan kõigile raamatusõpradele!

Kui nüüd Tallinna juurde tagasi pöörduda, siis loomulikult võtsin kohe sisse sihi oma lemmikkaubanduskeskuse Stockmanni suunas, kus ma veetsin tegelikult vist vähemalt kaks tundi. Jalutasin läbi absoluutselt kõik korrused ja lihtsalt nautisin seda rahulikku atmosfääri. Vahepeal einestasin meestemaailma korruse kohvikus (kartuli-singisalat+Kräsupea koogilõik maasikaga+Tazza kakao, ühesõnaga nom-nom). Muidugi ei lahkunud ma Stockist tühjade kätega: sealsest Seppäläst leidsin mõned sooduslettides paiknenud aksessuaarid (kõrvarõngad+käepael või -võru?) ning kuna Friis & Company kotid olid vähemalt poole odavamad, siis ka ühe eriti hea hinnaga mahuka käekoti kevadeks-suveks (vist kaamelikarva..).


Järgmiseks liikusin Foorumisse (selle kõrval Keskkonnaministeeriumis pidi toimuma infopäev), täpsemalt sealsesse LUSH'i poodi, kust ma veel midagi osta ei julgenud, aga väga sõbralik müüjanna andis mulle testimiseks nelja LUSH'i juuksetoodet (Big šampoon, Retread ja Veganese palsamid, Marilyn mask).
Tallink City hotell (pilt nende kodulehelt)
Nagu eelnevalt mainitud sai, pidi infopäev Keskkonnaministeeriumis toimuma, aga siis selgus, et üritus viidi üle hoopis Tallink City hotelli, mis nägi ikka üpris luksuslik välja. Samuti pikenes infopäev umbes tunni võrra, kuid ettekanded (KIK-i järelevalve süsteemist, projektide ajakavadest jpm) olid huvitavad ja aeg möödus lennates. Ah jaa, nänni jagati ka ning kõik osalejad said kruusi, pastakaid, (ilusat) paberit.
Igatahes, kuskil kella neljast seadsin kiired sammud Balti jaama suunas, aga enne sinna jõudmist lihtsalt pidin Schnelli tiigi äärseid kajakaid-parte-tuvisid pildistama (pardid olid muidugi jälle nii-nii armsad!!).


Aga just siis, kui rong pidanuks jaama jõudma, oli üks mõttetu narkomaan otsustanud sinna rööbaste äärde pikutama minna. Kohale tulid politseinikud ja veidi hiljem ka kiirabi ning rahvas jälgis toimuvat pingsalt, seistes mõlemal pool tunnelit. Kiirabiarstid raiskasid järjekordselt Eesti rahva raha ja tegid sellele inimrämpsule elustava süsti... kui kahju! Lõpuks tõusis ta kuidagi püsti, tuikus veidi ja hakkas ilmselt midagi rääkimagi, aga siis tuli juba veidi eemale saabunud rongi peale kiirustada.
Mis ma oskan öelda, Tallinn on ikka nii "ilus" linn, kusjuures, isegi vanalinn nägi kuidagi kole ja räämas välja, rääkimata kesklinna parkidest ning paljust muust. Vähemalt oli mul igati produktiivne ja põnev päev ning õhtul kodus tuli juba registreeruda koolitusele "Kinnistuportaal ja selle kasutamine", mis leiab aset 5. mail Tartus, Dorpati Konverentsikeskuses.

TRANSLATION:
On the 8th of April I had an opportunity to visit our capital town Tallinn, professionally of course. Luckily I also had some spare time to visit my favourite shopping centre Stockmann and I got earrings and wristlet from local Seppälä and a camel-coloured Friis & Company bag for spring-summer. What I like the most - everything I got was on sale :)

The meeting took place in Tallink City Hotel and after that I was immediately heading to the railway station. Actually there was a stupid junkie lying on the railway. Soon came the police and ambulance and people who were observing the whole act had to catch their trains (including me). Oh, and while sitting in the train I read through a book called "Rich Girls" by Silke Scheuermann. Had a productive and exciting day!

A yawning Elvis :)
A cheesecake with chocolate pudding powder and raspberries (made it on the 9th of April).

8 comments:

  1. that place looks amazing! i love the studded cuff xx

    ReplyDelete
  2. if you mean the hotel, then yes, it was a very cool building, inside and outside. thank you for the comment! :)

    ReplyDelete