26.5.11

29 - Türi Lillelaat

21. mail külastasin üle ekstreemselt pika aja Eesti kevadpealinnas toimunud Türi Lillelaata. Viimati käisin seal ilmselt mitte grammigi hiljem kui põhikooli ajal..
Saadaval olid istikud ja taimed nii tarbe- kui ka iluaeda, aiatarbed, töövahendid ja majapidamiskaubad ning kõikvõimalikest materjalidest käsitöötooted. Otse loomulikult olid laadal esindatud ka absoluutselt igasugused muud kaubad alustades (turu)hilpudest ja lõpetades hanede, partide, tibude ning ühe tohutult armsa koerakesega. Mul oli tõesti nii-nii kahju, et keegi hea inimene teda endale ei ostnud (vähemalt laadalt lahkudes oli kutsa veel alles ja tema silmad tundusid kuidagi eriti nukrad...).


Laat iseenesest oli kihvt: mitte liiga suur ja mitte liiga väike, vaid selline just parajalt mõnus jalutuskäik. Ostude koha pealt võib ürituse samuti edukaks lugeda: avastasime vanaemaga näiteks Tamme talu ürdisoolad (särtsusool ja vürtsine köömnesool), Kõlleste Kommimeistrite šokolaadid (tohutult maitsev riivleivatahvel ja maapähklitega šokolaad), põdralihast suitsuvorsti pähklilisandiga (parim vorst üldse!), Kallaste tomatid-kurgid ja nii mõndagi asjalikku veel.
Mina jäin Lillelaadaga väga rahule ja veetsin seal mõnusalt aega (vaid parkimiskorraldus lonkas natuke ühest jalast, haha).


TRANSLATION:
On the 21st of May I visited Türi Flower Fair with my grandparents. Türi is the spring capital of Estonia and you could find almost everything from the fair (bedding plants, herbs, vegetables, handicraft, even ducks, chicks and an extremely adorable puppy).
I had a lovely time there and of course bought some natural stuff too (hand-made bread chocolate, herb salt, moose meat sausage with nuts, peppermint plant ...).

kuldne õuna-purukook (parim õunakook maailmas!!)
I was wearing: shorts from M.O.S (second hand); random belt from second hand; blazer from Dorothy Perkins (second hand) and top from Guess Jeans.
12 comments:

 1. Ma olen suur suur laadafänn, peaks suvel mõnele ikka silma peale viskama. Kahjuks on see kõige ahvatlevam, Hauka, teises Eesti otsas. Pealinnas elamise võlud ja valud (kahjuks viimasel ajal rohkem valud) :D

  ReplyDelete
 2. tunnen Tallinna koha pealt kaasa :D ning jah, võin vist ennastki laadafänniks nimetada. alati, kui võimalus avaneb, proovin mõnda külastada, ja auto on siinkohal tore abimees :P (kuigi, Jõgeva lähiümbruses toimub üllatavalt palju laatu isegi.. näiteks kuulus Küüslaugufestival :D)
  mõnusat/maitsvat kraami leiab laatadelt igatahes! :)

  ReplyDelete
 3. yummm.. now I'm suddenly craving for strawberries..

  ReplyDelete
 4. I totally know what you feel! :D

  ReplyDelete
 5. Nice pics! Cute shorts too!!

  ReplyDelete
 6. Anonymous27/5/11 07:30

  näh, see koer oli oma nukrate silmadega seal juba reedel... loodetavasti leidis ta nende kolme päeva jooksul siiski omale toreda kodu :)

  ReplyDelete
 7. aah, ma ka nii väga tahan seda uskuda :) selline tunne oli, et osta kas või ise Elvisele seltsiks, aga kaine mõistus sai võitu minust :P

  ReplyDelete
 8. thank you! me too :P

  ReplyDelete
 9. How are you beautiful!

  ReplyDelete
 10. omg your shorts are awesome! what pretty flowers & strawberries. i want a piece of the pie, & i like the little thing that reminded me of a tiny cottage.

  ReplyDelete