25.6.11

41 - South-Estonia_part one

19. juuni oli järjekordne tripipäev, ja seda isegi vaatamata kahtlasevõitu sombusele ilmale. Meie sihtpunktid paiknesid sedapuhku Lõuna-Eesti mägistes avarustes ja mina olin taaskord autojuhi rollis samal ajal kui Erik kaardilugeja ametit täita proovis (ning enam-vähem läks see tal ka õnneks). Mu vanavanemad tsillisid aga niisama tagumistel istmetel.

Külastasime kokku viit vaatamisväärsust: Pokumaad, Uhtjärve ürgoru Nõiariiki, Hinni kanjonit, Ööbikuorgu ja Suurt Munamäge. Kahte viimast olin lapsepõlves varem juba näinud, ülejäänud kolm olid aga senini täiesti tundmatud paigad... või siiski, Hinni kanjonit olime Erikuga kunagi televisioonist näinud, ja kohe, kui tee ääres vastavat viita märkasin, teadsin, millega tegemist. Nüüd aga kõigist viiest järgemööda lähemalt:
 • Pokumaa, täpsemalt Pokukoda, kus sai tutvuda Edgar Valteri loominguga ja vaadata Sven Začeki loodusfotode näitust. Tegemist on tõeliselt ilusate fotodega ja nii mõndagi nendest olin juba varem näinud (minu töölaual asuvas kalendris on näiteks kuus kõnealuse loodusfotograafi pilti). Tema fotod on pääsenud ka National Geographicu veergudele. Lisan siia postitusse kahest oma lemmikust näitusel tehtud pildid.
Pokukoda, Pokumaa külastuskeskus avati 12. juunil (pokukalendri järgi on tegemist punase maasika päevaga) 2008. aastal ja tegu on kõige omapärasema palkehitisega Eestis. Pokukoda hõlmab kokku 500 ning kahele põhikorrusele lisandub veel täiskorrus keldris. Ehitis pakub üllatusi omapäraste treppide, käikude, mööbliesemete, sisekujundusdetailide ja looduslike eksponaatide näol.

Sõltlased. Tartumaa, Veebruar 2006 (originaalfoto asub siin)
Vihmavarju eest
 • Uhtjärve ürgoru Nõiariik on lõbus temaatiline turismitalu Lõuna-Eestis Uhtjärve ääres. Sobib suurepäraselt puhkuseks, vaba aja veetmiseks või suuremate ürituste korraldamiseks.
Kuna ilm oli Eestimaiselt tüüpiline (loe: veidi vihmane), heitsime enne Nõiaköögi roogade proovimist Nõiariigile kiire pilgu. Mina läbisin kärmelt ka seal asuva takistusraja.
Niisiis, 75% meist valis päevaprae, milleks oli sealihašnitsel kartulite ja salatiga ning joogiks ürdivesi. Ülejäänud 25% ehk vanaema sõi nõgesesuppi. Toit oli tõesti ülimaitsev ja seal sööks suurima rõõmuga teinekordki!

TRANSLATION:
This is the first post about my trip to South-Estonia on the 19th of June with Erik and my grandparents.
The first group of photos is about Pokumaa. In Pokuhall you can see original illustrations and oil paintings by Edgar Valter, main characters of Edgar Valter's books exhibited in an interesting way and photos of Edgar Valter. You can have a look at the peculiar interior and interesting furnishing details.

The second group of photos is about Sorcerer's Kingdom in the Primeval Valley of Lake Uhtjärv. This is one of a kind kingdom where you can see, taste and try on your own the life of a witch.
Also you can see ordinary Estonian weather during summertime in the photos.

Takistusrada
Meie sõiduvahend

5 comments:

 1. Lõuna-Eesti on tõesti tore koht, seal on isegi lihtsalt ringi sõitmine tunduvalt huvitavam kui põhja pool. Vahepeal mõtlesin, et peaks isegi suvel seal natukene ringi vaatama. Eks näeb kuidas läheb :)

  ReplyDelete
 2. Ma toon oma mehe augustis Eestisse ja vot siis viin ta ka sinna Pokumaale (ja Pokukotta) - saab vist kultuurse shoki :-D

  Sa koguaeg reisid ringi ja... Nii vahva :-)

  Kas Ida-Virumaal ja Ontika ning Toila kandis olete k2inud? M6lemad kohad mu suured lemmikud.

  xo

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 4. Mul pea sassis - vabandan, et kommentaari kustutasin. Arvasin, et kirjutan Eliise blogisse, aga kirjutasin siia :-D

  Selliseid asju juhtub kui ylet88tanud ja haige. Ei suuda 2ra oodata Eesti puhkust :D

  xo

  ReplyDelete
 5. Eliise - kui päris mere lähedal kolada, siis on ka vinge (vähemalt mulle, kes ma elan täiesti maismaal ja meri on sadade kilomeetrite kaugusel :D), aga vahepeal on tõesti tükk tühja maad enne Lõuna-Eesti ägedat maastikku.

  Miss A - vii jah mees sinna! kusjuures, seal saab endale pokusid ka meisterdada :D
  suvel ma ikka üritan võimalikult palju käia ja näha.. nii palju, kui töö kõrvalt vähegi võimalik on. mõne kuu pärast tahaks välismaale ka jõuda :)

  Ida-Viru, Ontika ja Toila on ka enam-vähem nähtud.. Narva-Jõesuusse pole aga näiteks jõudnud veel. siin on ju ilmad nii nõmedad jälle, et saab ainult toas tegutseda või shopata :D aga tee siis kindlasti postitus Pokumaast! :D

  ReplyDelete