9.6.11

Red Riding Hood (2011)

Believe the Legend. Beware the Wolf.
Red Riding Hood on USA päritolu õudusfilm, mille režissööriks Catherine Hardwicke (Thirteen - 2003; Lords of Dogtown - 2005; Twilight - 2008). Peaosas saab näha Amanda Seyfried'i (Dear John - 2010; Chloe - 2010) ning filmi lavastajate hulka kuulub muuseas ka Leonardo DiCaprio.
Red Riding Hood põhineb väga lõdvalt "Punamütsikese" muinasjutul (eelnevad autorid Charles Perrault - "Le Petit Chaperon Rouge" ja mitu dekaadi hiljem Vennad Grimmid - "Rotkäppchen"). Filmivõtted toimusid Kanadas Vancouver'is.

Valerie (Amanda Seyfried), kelle perekond on korraldanud talle abielu jõuka mehega (Max Irons - Dorian Gray - 2008), on armunud hoopis teise - Peter'isse (Shiloh Fernandez - Deadgirl-2008). Ja just siis, kui noored on otsustanud koos põgeneda, tapab libahunt Valerie õe.
Kuigi külaelanikud toovad igal kuul ohvrianniks ühe looma, on hundi isu kasvanud ja ta ihaldab värsket inimliha. Niisiis palkavad külaelanikud eluka tapmiseks kuulsa libahundiküti (Gary Oldman - The Unborn - 2009), kuid esmalt teeb mees inimestele selgeks, et libahunt on pärit nende endi seast - inimene, kes muundub hundiks vaid täiskuuöödel.


Mul jagub sellele filmile vaid kiidusõnu: nautisin iga minutit ja olin kurb, kui lõputiitrid kätte jõudsid ning kunagi vaataks kindlasti uuestigi.
Amanda Seyfried on väga kihvt näitlejatar ja on mulle meeldinud mitmetes linateostes (Jennifer's Body - 2009, Chloe - 2009...). Kindlasti tahan tulevikus näha filme Gone (2012) ja Gently Down the Stream (2012), kus teda samuti põhirollides näha võib. Veel meeldis mulle Shiloh Fernandez'i etteaste Peter'ina, ja muide, tema sooviks oli saada ka Edward Cullen'i roll Twilight'is, aga see (kahjuks) ebaõnnestus.

Max Irons'i Henry oli nende kahe kõrval üpris kahvatu tegelane, kuid eks see lisaski samas filmile kontrasti. Muusikavalik oli muidugi ka nagu rusikas silmaauku (näiteks "The Wolf" - Fever Ray).
Kui nüüd kokkuvõtvalt filmi iseloomustada, siis see oli tohutult põnev ja kaasahaarav ning samas ka parajalt müstiline ja romantiline. Võiksin positiivseid omadusi edasi loetleda, kuid ilmselt poleks sel mõtet. Niisiis, kahtlemata on tegemist ühe minu uue lemmikfilmiga! 10/10

6 comments:

 1. Kavatsen peagi vaadata seda, tundub huvitav. Sain siit innustust juurdegi :D

  ReplyDelete
 2. kindlasti vaata! mu meelest super film.. kogu aeg oli nii põnev :D

  ReplyDelete
 3. I didn't really heard good reviews about this movie! but I'm still curious..

  ReplyDelete
 4. I absolutely recommend you this movie! I loved it and I think the reviews are actually kind of stupid :)

  ReplyDelete
 5. I LOOOOVED THIS MOVIE, when me and my sister went out of the theater we were both like I WANT MORE ! it was so good and I love the chemistry Amanda has with all her love co stars

  ReplyDelete
 6. I totally agree with you! it's one of my favourite films now and Amanda & Shiloh were so adorable together. I was so sad when the film ended.. also wanted to see more!! :D

  ReplyDelete