21.7.11

The Clinic (2010)

The truth lies within.
The Clinic on intrigeeriv thriller James Rabbitts'ilt, kelle jaoks oli tegemist nii tema esimese stsenaariumiga kui ka esimese režissööritööga. Film uurib naiste ürgseid instinkte ja seda, kui kaugele on nad valmis minema, kaitsmaks oma lapse elu. The Clinic on inspireeritud tõsielusündmustest ning filmivõtted toimusid Austraalias, Deniliquin'i linnakeses. Peaosades näitlevad Tabrett Bethell, Freya Stafford, Andy Whitfield, Clare Bowen, Sophie Lowe.

Noor, peagi emaks saav Beth (T. Bethell - Legend of the Seeker - 2009-2010) reisib koos oma kihlatu Cameron'iga (A. Whitfield - McLeod's Daughters - 2008) läbi riigi, et sõita külla perekonnale. Ühel õhtul ärkab naine üksinda ja leiab end olevat teda piinanud õudusunenäo keskmes, seistes vastamisi tundmatu vaenlasega ja kahaneva tähtajaga elus püsimiseks. Beth'i laps on röövitud ja ta on koos kuue saatusekaaslasega hüljatud kliinikus lõksus. Mingisugusegi abi saamiseks on naistel võimalik pöörduda vaid üksteise poole (või siis vastu).

Minus tekitas The Clinic üpris vastakaid emotsioone. See on tõesti põnev film, aga nii mõneski kohas tahtsin küsida, miks just selline lahendus? Toon siinkohal paar näidet: miks oli Cameron'il vaja Beth üksinda sellesse kõhedasse motelli jätta, eriti kui naine nägi niigi pidevalt õudusunenägusid ja motellipidajaks oli nilbe pervert? Miks ei proovitud kordagi mõrtsuk-emaga kontakti saada, et oma elusid päästa ja veidi normaalsemal viisil oma lapsi tuvastada? Võiksin oma küsimustega jätkata, sest tundsingi pidevalt, et stsenaarium polnud just kõige tugevam... vähemalt minu silmis.

Kui see asjaolu nüüd korraks kõrvale jätta, oli teema ju tõesti parajalt šokeeriv ning tegelikult isegi realistlik, sest beebidega kaubitsemine on tänapäeval igati aktuaalne. Kindlasti ma ei kahetse, et filmi vaatasin, aga teist korda seda enam ei teeks, kuna oma küsimustele ma niikuinii vastuseid ei leia. Siiski, kokkuvõttes päris asjalik üllitis teemal, mille kohta mina hetkel rohkem filme nimetada ei oskakski. 6,5/10

4 comments:

 1. Hmm, ma pole sellest filmist yldse kuulnudki.

  Piltidelt vaatasin, et ypris kriipi, aga lugedes su kirjeldust, minu huvi kadus. St kirjutasid h2sti :D, aga siuksed filmid mind eriti ei huvita.

  Tshekkasin just IMDB-d ka - selle filmi skoor on 5,3 (out of 10). Keskp2rane.

  xoxo

  ReplyDelete
 2. I can't understand it, but the movie looks pretty exciting! x

  ReplyDelete
 3. Miss A - ma ka polnud, kui selle tõmbasin :P ja ega ei soovitakski Sulle seda (st Sa ei jää millestki ilma, kui ei vaata :D)
  kusjuures, "keskpärane" on hea sõna selle kohta!

  Song-Thanh - actually it was not that good but you can check out the webpage and watch the trailer :)

  ReplyDelete
 4. This was a great movie. A friend of mine was in. And Andy Whitfield - such a beautiful man and talented actor. He will surely be missed.

  Great blog. Keep it up!

  Your newest follower,

  Luc X

  luceinthesky-lpilz.blogspot.com/

  ReplyDelete