4.8.11

Wasted on the Young (2010)

Youth is innocent until proven guilty.
Wasted on the Young on Austraalia päritolu thrilleri sugemetega draama, mille režissööriks ja stsenaariumi autoriks Ben C. Lucas. Peaosades astuvad üles Oliver Ackland (Home and Away - 2003), Adelaide Clemens (X-Men Origins: Wolverine - 2009) ja Alex Russell (Almost Kings - 2010). Filmivõtted toimusid Lääne-Austraalias, Perth'is.
Wasted on the Young'i näidati nii Toronto Rahvusvahelisel Filmifestivalil, Lõuna-Korea Pusan'i Rahvusvahelisel Filmifestivalil kui ka Sydney Filmifestivalil.

Filmi tegevus toimub ühe eliitkõrgkooli noorte ümber. Zack (A. Russell), nii-nimetatud lahedate tüüpide jõugu liige, ja Darren (O. Ackland), tüüpiline nohik, on kasuvennad, kes paiknevad koolihierarhia vastaspooltes. Olles ka ise nende "vingete" tüüpide poolt kiusatud, leiab Darren, et on sunnitud oma piinajatele vastu astuma, sest kutid lähevad liiga kaugele ning uimastavad ja kasutavad ära Darren'i sõbrannat Xandrie'd (A. Clemens).

Pärast seda, kui tüdruk jäetakse tundmatusse kohta surema, tuleb ta üllatuslikult siiski tagasi kooli ja käivitab seal sündmuste ahelreaktsiooni. See, mis pidi algselt olema Xandrie' maailma hävitamine, ähvardab nüüd panna lõhkema kogu koolihierarhia, kuna Zack proovib manipuleerida ja vassida tol ööl juhtunu kohta ning Darren kavatseb lõpuks purustada Zack'i jumaldajate illusioonid. Peagi sõltuvad vendade elud nende klassikaaslaste arvamustest.


Filmi sissejuhatus oli minu jaoks igav ning venis liialt. Vabalt võinuks sündmuste kulg ka tempokam olla. Kui aga õige tegevus pihta hakkas, oli see oi-oi, kui põnev ja kaasahaarav! Vahepeal tekkis déjà vu tunne seoses Eesti filmiga "Klass": sarnaseid stseene leidus omajagu ning need olid tõesti üllatavalt, isegi äravahetamiseni sarnased.

Wasted on the Young on väga tõetruu film, sest kes siis poleks kursis tänapäeval (kahjuks) äärmiselt aktuaalse koolivägivalla teemaga? Kõik need noored näitlejad olid oma rollides veenvad ning film kokkuvõttes üpriski šokeeriv ja samas igati nauditav näiteks paljude kihvtide bassimürinaga vürtsitatud aeg-luubis peostseenide tõttu.
Kellele taolised linateosed sümpatiseerivad (ja kellele meeldis "Klass"), nendele julgen kindlasti soovitada (nõrganärvilistele siiski mitte!). Filmiga on omajagu vaeva nähtud ning juba see väärib tunnustust. 7,5/10

8 comments:

 1. I'd like to see this film! :)

  ReplyDelete
 2. This sounds like a really interesting movie.

  http://www.glamkittenslitterbox.com/
  Twitter: @GlamKitten88

  ReplyDelete
 3. Oh my. I've heard about this movie. I was told that it has something to do with revenge and all that stuff. Anyhoo, I'm planning to watch this too :)

  ReplyDelete
 4. Oh man! That movie looks super intense. I get scared really easily, but it looks like a captivating thriller!

  :)

  Best wishes from one blogger to another,

  ~Zabrinah

  ReplyDelete
 5. it really looks interesting!

  ReplyDelete
 6. Sabrina - then you should ;)

  Bonnie - actually it is interesting, but at the same time harsh too..

  Gianella - I wouldn't recommend it to stomachless people, but when you're not one of them, you should definitely watch this :)

  Zabrinah - oh yeah, it definitely is captivating and really exciting!

  Marina - and it is too ;)

  ReplyDelete
 7. Must look this one out...haven't see it yet.


  <3 Marina
  Fashion.MakeUp.LifeStyle

  ReplyDelete
 8. yeah, you definitely should :)

  ReplyDelete