29.4.11

Dendrocopos major


* Suur-kirjurähnil on väga pikk kleepuv keel, mida on hea putukakäikudesse sisse lükata, et sealt toitu kätte saada.
* Meeliselupaigaks on niisked kuuse-segametsad.
* Suvel on tal põhitoiduks putukate vastsed ja valmikud, aga talvel tarvitab rohkelt okaspuude seemneid. Selleks asetab ta käbi puuprakku ja hakkab nokalöökidega seemneid välja peksma. Vajadusel võib rähn ka puuprao käbi jaoks ise raiuda.
* Rähnipojad on nii aplad, et vanemad peavad neile iga paari minuti järel uue toidupala tooma. Juba kolmenädalaselt võivad nad pesast lahkuda.


TRANSLATION: Observed and photographed this beautiful Great Spotted Woodpecker while visiting my grandparents. This little guy was so courageous.

And here is an ordinary Felis catus (housecat) Milla who belongs to my grandparents.
Have a lovely and sunny weekend! I'm going to a golden wedding tomorrow :)

26.4.11

22 - lock and key

23rd of April
Early in the morning I drove to Tartu and met my friend Heigo there. Overlooked his new rental which was quite nice and in a little while headed to the Old Town. We walked around in the Botanical Garden of the University of Tartu. The Park is located on the top and slopes of the former bastion and covers the biggest area in the Garden and it is absolutely beautiful. I love it! Not to mention the weather was so sunny and warm.

Anyhow, we got to visit a Chinese restaurant called Žen Žen and after that simply sat in the sunny park near the Old Town because soon I had to go to the tattoo saloon. I spent three hours there and while getting my newest tattoo got to read Kat Von D's second book "The Tattoo Chronicles", an illustrated diary following a year in her life. Since the tattoo is not complete I didn't take photos of it, but I guess in some weeks you'll see the outcome! Meanwhile enjoy these photos :)

What I Wore 23.04: sunglasses - D&G; jacket - Only; cardigan - kaffe, second hand; blouse - Finnsön, second hand; belt - H&M; jeans - Cherokee, second hand; wedges - Pearlz.

25.4.11

The Roommate (2011)

2,000 colleges. 8 million roommates. Which one will you get?
Roommate on käimasolevat aastanumbrit kandev thriller, mille režissööriks Taani filmitegija Christian E. Christiansen ning tegemist on ühtlasi mehe debüüdiga Hollywoodis. Peaosades saab näha järgmisi näitlejaid: Minka Kelly (500) Days of Summer - 2009), Leighton Meester (Gossip Girl - 2007-..., tv), Matt Lanter (Vampires Suck - 2010), Katerina Graham (The Vampire Diaries - 2009 - ..., tv), Nina Dobrev (The Vampire Diaries - 2009 - ..., tv), Alyson Michalka (Hellcats - 2010 - ..., tv).

2000-s kõrgkoolis on ühikaelanikule 8 miljonit võimalikku toakaaslast. Kui asjad ei ole iseenda otsustada, võidakse kokku sattuda kellegagi, keda tegelikult ei teata. Sara Webber (Minka Kelly) on esimese kursuse üliõpilane, kes määratakse toakaaslaseks Rebecca Woods'ile (Leighton Meester). Tüdrukute vahel hakkab kohe arenema sõprus, kuid siis ilmneb Rebecca tõeline pale ning ta seab ohtu Sara lähedaste elud.

Pettusin kõnealuses filmis üpris kõvasti ja olen samal ajal väga õnnelik, et seda kinno vaatama ei jõudnud minna. Nimelt oli Minka Kelly etteaste Sara rollis sama mõttetu kui Megan Fox'i oma Jennifer's Body's - ilmetu ja naiivne.
Leighton Meester oli tõesti ainuke, kes oma rolliga silma suutis paista. Vähemalt minus tekitasid küll kergeid (hirmu)judinaid kas või tema õudsed pilgud mõnedes stseenides. Kusjuures, Gossip Girl'ist ei tea mina mitte midagi, nii-et nägin Meester'it tõenäoliselt esimest korda ja need 5 punkti lähevadki just temale. 5/10

Alyson Michalka
paremal Matt Lanter
Minka Kelly
Leighton Meester

20.4.11

21 - rocketeer

19th of April
My mom called in the evening and invited me for a walk. I was in of course and took Elvis with me. Mom was with Jenny, so the dogs could chill together while we were chatting. Actually we have a smart plan to visit Helsinki in the beginning of May, but we'll see what happens...
Next weekend includes Erik's grandparents' golden wedding and this weekend is obviously worth waiting for too!! ;)

What I Wore 18.04: sunglasses - Ray-Ban replica from Crete; scarf - second hand; jacket - Link; top - Armani Jeans; belt - Diesel; jeans - Monton; boots - Ángel Alarcón; bag - Friis & Company.

19.4.11

20 - cookie jar

What I Wore 16.04: jacket - Only; sweatshirt - Fishbone; pink dress underneath it - Lindex; leggings - Fishbone; sneakers - Bullboxer.
16th and 17th of April
Since long-awaited spring has finally arrived in Estonia, I and Erik became gardeners and did every possible gardenings. In my opinion the flower garden looks pretty neat for the moment. Also we barbecued for the very first time this year and enjoyed beef with onions, early potatoes and cold beer on the freshly cleaned veranda. I just loved the warm sunshine and we had such a sweet time!

In the evening of the 17th I baked some chocolate-raisin cookies and whereas these were delicious, here is my recipe:

ingredients:
 • 100 g of butter;
 • 1 egg;
 • raisins, chocolate and muesli as much as you like (I used about 3-4 big tablespoons of these);
 • 3 dl of flour;
 • 1/2 teaspoon of baking powder;
 • about 100 g of sugar;
Whip the butter and the sugar. Add eggs one by one. Mix with raisins, chopped chocolate and muesli. Add the flour mixed with the baking powder. Make tiny loafs (you'll get about 30 of these) and cook with 175 degrees for about 15-20 minutes. Bon appetit!

15.4.11

Jodie Connor

Jodie Melanie Connor (sündinud 27.03.1981, seega hetkel 30-aastane) on inglise lauljatar-laulukirjutaja. Jodie on pärit Oldham'ist ja tema suurem kuulsus saabus 2010. aastal, mil ta tegi kaasa Roll Deep'i (esimeses) number üks singlis "Good Times". Hiljem sai Jodie'st Polydor Records'i artist ja 16.01.11 tuli välja tema debüütsoolosingel "Now or Never", mis jõudis 14. positsioonile. Teine singel "Bring It" lasti välja 20.02.11 ja selles teeb kaasa Tinchy Stryder.

Varasem karjäär
Jodie töötas ühes spordiklubis registraatorina ning õhtuti ja nädalavahetustel tegeles esinemisega. 2003. aastal osales naine Briti teleshow-s Pop Idol, kus ta oli juba alguses kohtunike lemmik ja jõudis ka 50 parima sekka ning sai esineda kogu rahva ees. Kahjuks ei suutnud Jodie oma esinemisgrupis piisavalt kõrgele kohale tõusta ja langes võistlusest välja. Kohtunikud andsid talle küll teise võimaluse, kuid ka siis ei õnnestunud Jodie'l edasi pääseda.

Läbimurre
Jodie pöördus rambivalgusesse tagasi 2010. aastal, olles kaasautoriks juba eelnevalt mainitud Roll Deep'i singlis "Good Times". 02.05.10 jõudis singel UK edetabelis esimesele kohale, püsides seal kolm järjestikust nädalat. Jodie läbimurre jätkus osalemisega lugudes "Electric Boogaloo (Find A Way)" ja "Higher State", vastavalt esimeses koos Wiley'ga ning teises koos Bailey'ga. 2010. aasta lõpus tegeles Jodie Polydor Records'is oma debüütalbumi lindistamisega ja käesoleva aasta suvel peaks see lõpuks ka ilmuma.

Tinchy Stryder'iga "In My System" video filmimisel Barbadosel (juuni 2010)

Põnevad faktid
 • 3 sõna, mis Jodie't iseloomustavad: Girl with Goodtimes;
 • nooremana töötas Jodie ühe päeva mustkunstniku abilisena;
 • laul, mille sõnade autor ta olla sooviks: "Love The Way You Lie";
 • superkangelase võime, mida Jodie omada tahaks: õhku haihtumine;
 • Jodie armastab kingi ja omab neid tohututes kogustes;
 • ta on töötanud muu hulgas ka politseijaoskonnas;
 • kui Jodie peaks minema kohtingule endaga samast soost isikuga, valiks ta Nicole Scherzinger'i.
Minule jäi kõigepealt kõrvu Jodie debüütsingel "Now or Never", millel on ka väga mõnusa stilistikaga video. Pärast avastasin singlid "Higher State" ja "Bring It", mis mulle samuti meele järele on. Kui esimest korda tema videoid vaatasin, eeldasin kohe, et tegemist on kuskil 20-ndate aastate alguses asuva neiuga, nii-et seda suurem oli mu imestus, kui lugesin Youtube'i kommentaaridest juhuslikult välja Jodie tegeliku vanuse. Ilmselgelt ootan tema debüütalbumit!

Higher State (kuula ja vaata siit!)
Now or Never Feat. Wiley (kuula ja vaata siit!)
Bring It Feat. Tinchy Stryder (kuula ja vaata siit!)
* vastava märkega pildid pärit metrolyrics.com lehelt, ülejäänud Google'st

13.4.11

19 - motivation

"Rikkad tüdrukud"
8. aprill - Ilus kella 6:06-ne äratus, millele juba varsti järgnes rongisõit Tallinna. Eesmärk - KIK-i infopäev algusega kell üks. Rongis avanes aga harukordne võimalus alustada ühe raamatu lugemist, mille ma tagasiteel ka lõpetasin :) Selleks teoseks oli noore saksa autori Silke Scheuermann'i novellikogumik "Rikkad tüdrukud", mis saavutas kiiresti tunnustuse nii lugejate kui kriitikute poolt ning iga lugu kõnealuses raamatus on ühe inimese illusioonidest, ootustest, armastusest, pettumistest. Ma ei olnudki varem midagi taolist lugenud ja jäin raamatuga absoluutselt rahule: ülimalt emotsionaalne teos, kusjuures, karakterite tunded kanduvad ilmselgelt üle ka lugejale... vähemalt mulle. Soovitan kõigile raamatusõpradele!

Kui nüüd Tallinna juurde tagasi pöörduda, siis loomulikult võtsin kohe sisse sihi oma lemmikkaubanduskeskuse Stockmanni suunas, kus ma veetsin tegelikult vist vähemalt kaks tundi. Jalutasin läbi absoluutselt kõik korrused ja lihtsalt nautisin seda rahulikku atmosfääri. Vahepeal einestasin meestemaailma korruse kohvikus (kartuli-singisalat+Kräsupea koogilõik maasikaga+Tazza kakao, ühesõnaga nom-nom). Muidugi ei lahkunud ma Stockist tühjade kätega: sealsest Seppäläst leidsin mõned sooduslettides paiknenud aksessuaarid (kõrvarõngad+käepael või -võru?) ning kuna Friis & Company kotid olid vähemalt poole odavamad, siis ka ühe eriti hea hinnaga mahuka käekoti kevadeks-suveks (vist kaamelikarva..).


Järgmiseks liikusin Foorumisse (selle kõrval Keskkonnaministeeriumis pidi toimuma infopäev), täpsemalt sealsesse LUSH'i poodi, kust ma veel midagi osta ei julgenud, aga väga sõbralik müüjanna andis mulle testimiseks nelja LUSH'i juuksetoodet (Big šampoon, Retread ja Veganese palsamid, Marilyn mask).
Tallink City hotell (pilt nende kodulehelt)
Nagu eelnevalt mainitud sai, pidi infopäev Keskkonnaministeeriumis toimuma, aga siis selgus, et üritus viidi üle hoopis Tallink City hotelli, mis nägi ikka üpris luksuslik välja. Samuti pikenes infopäev umbes tunni võrra, kuid ettekanded (KIK-i järelevalve süsteemist, projektide ajakavadest jpm) olid huvitavad ja aeg möödus lennates. Ah jaa, nänni jagati ka ning kõik osalejad said kruusi, pastakaid, (ilusat) paberit.
Igatahes, kuskil kella neljast seadsin kiired sammud Balti jaama suunas, aga enne sinna jõudmist lihtsalt pidin Schnelli tiigi äärseid kajakaid-parte-tuvisid pildistama (pardid olid muidugi jälle nii-nii armsad!!).


Aga just siis, kui rong pidanuks jaama jõudma, oli üks mõttetu narkomaan otsustanud sinna rööbaste äärde pikutama minna. Kohale tulid politseinikud ja veidi hiljem ka kiirabi ning rahvas jälgis toimuvat pingsalt, seistes mõlemal pool tunnelit. Kiirabiarstid raiskasid järjekordselt Eesti rahva raha ja tegid sellele inimrämpsule elustava süsti... kui kahju! Lõpuks tõusis ta kuidagi püsti, tuikus veidi ja hakkas ilmselt midagi rääkimagi, aga siis tuli juba veidi eemale saabunud rongi peale kiirustada.
Mis ma oskan öelda, Tallinn on ikka nii "ilus" linn, kusjuures, isegi vanalinn nägi kuidagi kole ja räämas välja, rääkimata kesklinna parkidest ning paljust muust. Vähemalt oli mul igati produktiivne ja põnev päev ning õhtul kodus tuli juba registreeruda koolitusele "Kinnistuportaal ja selle kasutamine", mis leiab aset 5. mail Tartus, Dorpati Konverentsikeskuses.

TRANSLATION:
On the 8th of April I had an opportunity to visit our capital town Tallinn, professionally of course. Luckily I also had some spare time to visit my favourite shopping centre Stockmann and I got earrings and wristlet from local Seppälä and a camel-coloured Friis & Company bag for spring-summer. What I like the most - everything I got was on sale :)

The meeting took place in Tallink City Hotel and after that I was immediately heading to the railway station. Actually there was a stupid junkie lying on the railway. Soon came the police and ambulance and people who were observing the whole act had to catch their trains (including me). Oh, and while sitting in the train I read through a book called "Rich Girls" by Silke Scheuermann. Had a productive and exciting day!

A yawning Elvis :)
A cheesecake with chocolate pudding powder and raspberries (made it on the 9th of April).