31.5.11

30 - Tripp Noarootsi valda: vol. 1

22. mail sai ette võetud tripp marsruudiga Jõgeva-Põltsamaa-Imavere-Türi-Kehtna-Rapla-Märjamaa-Risti-Noarootsi vald ja pärast jälle tagasi sõidu alguspunkti ehk Jõgevale. Läbisõidetud maaks veidi üle 500 km ja minu sõiduvahendiks vanaisa Land Cruiser, millega sai edukalt sealsetel metsaradadel ringi rallitud. Trippimas käisin koos vanavanemate ja Elvisega, kelle jaoks see oli tema elu senini pikim reis.

Kui nüüd lõpuks eesmärkidest ka rääkida, siis soovisime tutvust teha Noarootsi vallaga, millel on eriti äge sini-must-kollane lipp! Valla pindala on 296 km2 ja elanike arv 01.01.2011 seisuga 897 ning valla keskuseks on Pürksi. Noarootsi vallas on 23 küla (sulgudes küla rootsikeelne rööpnimi): Aulepa (Dirslätt), Dirhami (Derhamn), Einbi (Enby), Elbiku (Ölbäck), Hara (Harga), Hosby, Höbringi (Höbring), Kudani (Gutanäs), Osmussaare (Odensholm), Paslepa (Pasklep), Pürksi (Birkas), Riguldi (Rickul), Rooslepa (Roslep), Saare (Lyckholm), Spithami (Spithamn), Sutlepa (Sutlep), Suur-Nõmmküla (Klottorp), Tahu (Skåtanäs), Telise (Tällnäs), Tuksi (Bergsby), Vanaküla (Gambyn), Väike-Nõmmküla (Persåker), Österby ("paksus" kirjas on välja toodud need külad, mida oma Noarootsi-postitustes kajastan).

I was wearing: denim shorts - Ping (second hand); top - Guess Jeans; bolero - Calvin Klein Jeans (second hand); jacket - Link; ballerinas - Link.

Nüüd siis natuke sellest, kus me käisime ja mida nägime:
  • Saare (Lückholmi) mõis
Asutati Noarootsi poolsaare kaguossa 1662. aastal ja oli alates 18. sajandi algusest von Rosenite aadliperekonna omanduses. 1790. aasta paiku püstitasid nad mõisa poolkelpkatusega väikese hilisbarokse peahoone. Von Rosenid jäid mõisasüdame omanikuks ka pärast 1919. aasta võõrandamist kuni Teise maailmasõjani. Sõjajärgselt jäi hoone kasutuseta ning muutus varemeiks. Varemed omandanud endiste omanike järglane Gustav von Rosen taastas mõisahoone kolme aastaga; 2001. aastal valminuna on see Läänemaa üks maalilisemaid.
  • Sutlepa meri
Paikneb Silma looduskaitsealal. Sutlepa mere pindala on 245 ha, see on Läänemaa suurim järv. Sutlepa meri on oma tüübilt rannikulõugas ehk jäänukjärv. Veel möödunud sajandi alguses oli see merega otseühenduses, nüüdseks on veekogu maakerke tulemusena avamerest eraldunud. Sutlepa meri on madal pehme põhjaga järv, mille põhja katavad mändvetikad. Kallastel kasvab valdavalt roostik. Järve läänekaldal asub Kulani rannaniit. Sutlepa mere kallastel kasvavatest taimedest väärib ära märkimist lääne-mõõkrohi. Rände ajal peatub Sutlepa merel kuni 3000 veelindu.
  • Österby sadamamuul
Eelmise sajandi alguses kohalike talumeeste poolt raudkividest rajatud sadamamuul asub Österby külas ja on ca 265 m pikkune. Sealtkaudu toimus regulaarne paadiühendus Haapsaluga kuni aastani 1994.

Saare (Lückholmi) mõis
Sutlepa meri

Translation:
This post is about my trip to Noarootsi Parish which is a rural municipality in Lääne County, western Estonia. It covers an area of 296 km2 and has a population of 897. The administrative centre of Noarootsi Parish is Pürksi village. The parish of Noarootsi was the only one from the Estonian mainland where most of the local residents were Swedish speaking. Since 1997, the parish has had two official languages: Estonian and Swedish.
The photos are mainly about Saare Manor, Sutlepa Sea and Österby breakwater.

Österby sadamamuul

26.5.11

29 - Türi Lillelaat

21. mail külastasin üle ekstreemselt pika aja Eesti kevadpealinnas toimunud Türi Lillelaata. Viimati käisin seal ilmselt mitte grammigi hiljem kui põhikooli ajal..
Saadaval olid istikud ja taimed nii tarbe- kui ka iluaeda, aiatarbed, töövahendid ja majapidamiskaubad ning kõikvõimalikest materjalidest käsitöötooted. Otse loomulikult olid laadal esindatud ka absoluutselt igasugused muud kaubad alustades (turu)hilpudest ja lõpetades hanede, partide, tibude ning ühe tohutult armsa koerakesega. Mul oli tõesti nii-nii kahju, et keegi hea inimene teda endale ei ostnud (vähemalt laadalt lahkudes oli kutsa veel alles ja tema silmad tundusid kuidagi eriti nukrad...).


Laat iseenesest oli kihvt: mitte liiga suur ja mitte liiga väike, vaid selline just parajalt mõnus jalutuskäik. Ostude koha pealt võib ürituse samuti edukaks lugeda: avastasime vanaemaga näiteks Tamme talu ürdisoolad (särtsusool ja vürtsine köömnesool), Kõlleste Kommimeistrite šokolaadid (tohutult maitsev riivleivatahvel ja maapähklitega šokolaad), põdralihast suitsuvorsti pähklilisandiga (parim vorst üldse!), Kallaste tomatid-kurgid ja nii mõndagi asjalikku veel.
Mina jäin Lillelaadaga väga rahule ja veetsin seal mõnusalt aega (vaid parkimiskorraldus lonkas natuke ühest jalast, haha).


TRANSLATION:
On the 21st of May I visited Türi Flower Fair with my grandparents. Türi is the spring capital of Estonia and you could find almost everything from the fair (bedding plants, herbs, vegetables, handicraft, even ducks, chicks and an extremely adorable puppy).
I had a lovely time there and of course bought some natural stuff too (hand-made bread chocolate, herb salt, moose meat sausage with nuts, peppermint plant ...).

kuldne õuna-purukook (parim õunakook maailmas!!)
I was wearing: shorts from M.O.S (second hand); random belt from second hand; blazer from Dorothy Perkins (second hand) and top from Guess Jeans.
25.5.11

28 - Who's gonna save the world tonight?

On the 17th of May I drove to Tartu (again!), because had to visit an information day event about Environmental investment centre's environmental programme. The event started at 11 o'clock (before that I enjoyed my tiny hamburger and strawberry ice cream from McDonald's) and lasted till 3 o'clock. To be honest it felt like I was back in some lecture during university time (the room and presentations totally reminded me of schooltime), but it was quite interesting and definitely broadened my mind (well.. there were only some moments, when I found myself fighting with sleep, haha).

You can also see me wearing the new cardigan bought from Lindex: the first outfit is from the 16th of May and the second one from the 17th of May.

On the 16th of May I was wearing: dress from Halens; waist-belt from Seppälä; cardigan from Lindex, shoes from sixtyseven.
On the 17th of May I was wearing: dress from H&M (second hand); cardigan from Lindex; jacket from Dorothy Perkins (second hand); waist-belt from Reserved and shoes from sixtyseven.

23.5.11

27 - Right there

Siis, kui oli 13. ja reede, kimasime Eriku ja Elvisega Tartusse (pidin kella poole seitsmeks salongi jõudma..). Niisiis, pärast kolme salongikülastust, umbes kaheksat seal veedetud tundi ja kõige selle algust 23. aprillil on minu värskeim (ja ilmselgelt ka kõige keerulisem) tätoveering lõpuks valmis!! Loomulikult olen ma rahul ja õnnelik kogu tulemuse üle :)

Laupäeval, 14. mail tuli tuju veidi shopata, nii-et külastasin üle pika-pika aja Eedenit ja väljusin sealt kahe paari saabastega (sügisel ja järgmisel kevadel on ju midagi uut vaja: eriti, kui need supersoodsad on).


Ah jaa, kuna kõik Max Factor'i tooted olid Ideaal Kosmeetikas -20% tavahinnast soodsamad, otsustasin lõpuks proovida Masterpiece Max ripsmetušši ja esmamulje on küll üpris positiivne. Eriti meeldib mulle selle tuši hari, sest tegemist on nii-öelda kummise harjaga, mille külge ei kogune üleliigseid tušitükke. Pool-plussiks (?) on see, et saan tuši sooja veega enam-vähem maha pesta (ma ei kasuta üldse silmameigieemaldajat). Siiski, mahapesemisel tuleb kasutada näopesugeeli, et musti laigukesi vältida. See on siis pool-miinuseks, kuna alati ei viitsi ju pesugeeli kasutada (kuigi, sel juhul aitab muidugi pärast pesu näovesi). Igatahes, oma hinnaklassi kohta on tegemist vägagi asjaliku tootega (tõesti eraldab, pikendab jne).


Tegelikult õnnestus mul endale lõpuks ometi leida ka üks mõnusalt soe ja pikk kardigan (pildil natuke palju kortsus..) Lindex'ilt, jällegi väga hea ning igati mõistuspärase hinnaga.

Pärast külastasime Eleryga Tartu Näitustes toimunud Lõuna-Eesti suurimat stiili-, ilu- ja moemessi nimega ILUmess 2011. Messi põhiteemadeks olidki ilu, mood, parfümeeria, juuksehooldus, looduskosmeetika, aksessuaarid, solaariumid, kodu, sport, tervis jpm, aga vaimustuses me sellest üritusest siiski ei olnud (soetasime vaid mõned Dermosil'i tooted). Minu saagiks olid Dermosil'i šampoon ja palsam.

Šampoon - värvitud juustele, kuiv juuksetüüp. Sisaldab spetsiaalset tensiidide kompleksi, mis puhastab õrnalt juukseid (tensiide on vähem kui normaalsetele juustele mõeldud šampoonis). Kaitseb juust UV-kiirte eest, selles on tavapärasest rohkem glütseriini, mis niisutab ja hooldab juukseid;
Palsam - värvitud juustele, normaalne-kuiv juuksetüüp. Šampooniga võrreldes suurema UV-kaitsega, mis takistab juuste värvi pleekimist. Palsam sisaldab rikkalikult juukseid tugevdavat ja läiget andvat provitamiini B5 ehk pantenooli ning läiget andvat, hooldavat ja juukseid kergesti kammitavaks muutvat silikooni Amodimethicone. Sobib ka värvimata juustele!


Need kaks toodet maksid kokku 7 eurot ja ma olen ostuga väga rahul: šampoon vahutab mõnusalt ning sobib minu juustele hästi, palsam samamoodi ja toodetel on meeldivalt naturaalne, mitte liiga tugev lõhn.
Kokkuvõttes mul vedas, et Elery seda firmat soovitas, ja tellisin endale ka Dermoshopi ajakirja. Muide, Dermosil on Soome ettevõte, mis müüb ja töötab välja Dermosil-kaubamärgi all kõrgkvaliteetseid kehahooldus- ja kosmeetikatooteid aastast 1988. Dermosili tooteid müüakse Soomes, alates 2002. aastast Rootsis ja 2005. aastast Eestis.

I was wearing: top from Jasper Conran (second hand), jacket from Dorothy Perkins (second hand), pants from Lindex, belt from Diesel and shoes from sixtyseven.

TRANSLATION:
On the 13th of May (also it was the 13th and Friday) we (I, Erik & Elvis) headed to Tartu. Finally my most recent tattoo was finished and I'm absolutely pleased with the outcome. By the way, the process of making it kicked off on the 23rd of April and lasted for approximately eight (!!) hours.

Also I did some shopping and got two pairs of new boots for the incoming autumn, spring and why not for the winter. In addition I bought a nice and warm cardigan from Lindex and Max Factor Masterpiece Max mascara.
Later I and Elery visited the style, beauty and fashion fair and both of us bought some Dermosil products (I got a shampoo and conditioner).
Had a nice relaxing weekend for a change! :)

Something sweet I made on the 15th of May (rhubarb-banana-meringue cake)

20.5.11

26 - I just speak in future tense

Hello! Here is a small questions & answers post for a change. Should I make something like this again in the future or do you have more questions or subjects I should write about?

1. Chocolate or vanilla? Rather chocolate, but sometimes vanilla pudding is delicious too..
2. Dogs or cats? Dogs without a doubt (I don't like cats).
3. Do you have a tattoo? To be specific I have six (or even seven...) tattoos and I love them all.
4. Eye colour? Probably greyish blue.
5. Favourite flower? I love orchids.
6. Favourite movies? Check out the film section here in my blog and you'll see!
7. Favourite TV show? ANTM, Hellcats, Jersey Shore, Topchef, Vampire Diaries.
8. Height? 170 cm.
9. Hugs or kisses? Hugs.
10. Piercings? I have 4 in my ears (three in the left one and one in the right).
11. Right-handed or left-handed? Right-handed.
12. Siblings? I have a younger brother.
13. What's your favourite number? I like 7 and 23.

These photos are from the 12th of May and I was wearing pants from Phard, top from H&M (second hand) and ballerinas from Link.

14. Are you still friends with people from kindergarten? Nope.
15. Been caught doing something you weren't supposed to do? For sure!
16. Can you do a headstand (not using the wall)? Yeah, it's not hard for me.
17. Do you like to travel by plane? Of course, especially I love the take-off.
18. Have you ever fired a gun? Yes, I have fired an airgun.
19. How many pillows do you sleep with? My head is on one pillow, but I also have a buckwheat pillow in the bed next to me.
20. What are you listening to right now? Kelly Rowland - Motivation (feat. Lil Wayne).
21. What books are you reading? Recently I read Silke Scheuermann's "Rich Girls" (the book consists of short stories about illusions, expectations, love and disappointment).
22. What was the last movie you watched? Lately I've had no time for films, but some time ago (maybe in April?) I watched The Roommate.
23. What was the last thing you ate? Garlic potatoes, bolognese sausages and fresh salad (cherry tomatoes, cucumber, orange mini-paprika).

And here are photos from the 13th of May, took at my workplace.

17.5.11

25 - A bad movie ends and the screen fades to black

Update: I really wanted to show you these boots and shoes from Dorothy Perkins' webpage. I seriously love them all and actually got a new pair of boots that are similar to these brown stud ankle boots seen here. Of course you'll see them some time soon :)

***
On the 5th of May I took part in an occupational training about a new webpage that will be opened presently. It was essentially about real estate and took place in Dorpat conference centre that is situated in the middle of Tartu.
After the indoctrination I strolled in some shopping centres and was convinced that Estonian shops are as boring as always. I only bought two lovely presents for Mother's Day and some food for myself.
Later I spent several hours in the tattoo salon but my newest tattoo is still incomplete (the tattoo is kind of tricky..) and I have to go back there this week. I'm already waiting for the outcome so much!


As I promised earlier, you can see three of my latest free second hand findings here: beige jacket from Paul's Boutique, pitch-black jacket from Dorothy Perkins (from now on my favourite classic black jacket) and a skirt with interesting pattern from unknown author. By the way, Dorothy Perkins was founded as early as in 1909 under the name H.P. Newman and it changed its trading name to Dorothy Perkins in 1919.


There are so many fabulous things on their website and large part of that fierce stuff is on sale too!! I would love to visit Dorothy Perkins' shop some day... or of course rather I would enjoy shopping there! Anyhow, I chose some very pretty dresses from their homepage to show you. These are my favourites :) Which one do you like the most?

Also you can see some delicious photos here (pasta with chicken fillet and grill sauce, Tosca cake with rhubarbs and some barbecued meat with fresh salad).